Alman Öğrencilerden Başkan’a Ziyaret

Kardeş kent olan Almanya’nın Osnabrück kentinden değişim programı kapsamında Çanakkale’ye gelen öğrenciler, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret ettiler.

Çanakkale ile kardeş kent olan Almanya’nın Osnabrück kentinden değişim programı kapsamında kente gelen öğrenciler, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı dün Belediye Meclis Salonu’nda ziyaret ettiler. Alman öğrenciler Çanakkale’yi çok beğendiklerini ve Türklerin misafirperver olduklarından bahsettiler. Öğrenciler en çok denizi ve denizin kente bu kadar yakın olmasını etkileyici bulduklarını dile getirdiler.

“BUGÜNE KADAR KARDEŞLİĞİ BAŞARIYLA SÜRDÜRDÜK”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konuyla ilgili, “Öğrenciler, gençler birbirleri ile tanışsınlar. Daha önce itfaiyecilerimiz gelmişti. Dolayısıyla bu kardeşlik projesinin ana hedefi farklı kültürleri görebilmektir. Bu kardeşliğin oluşmasında katkı sağlayan eski Belediye Başkanı’na teşekkür ediyorum. Onun sayesinde bu ilişkiler pekişti. Ondan sonraki Belediye Başkanları da bu projeyi devam ettirdiler ve bu güne kadar kardeşliği başarı ile sürdürdük.” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com