Plajlar doldu taştı

Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan Güzelyalı Piknik Alanı ile geçtiğimiz yıl hizmete giren Güzelyalı Halk Plajı’na vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Kentliler yeni plajlara adeta sığmıyor.

Açıldığı günden bu yana Çanakkalelilerin büyük ilgi gösterdiği Güzelyalı Piknik Alanı ile Güzelyalı Halk Plajı adeta doldu taştı. Hafta sonu etkili olan sıcak hava nedeniyle plajlara akın eden kentliler, kendilerini Çanakkale Boğazı’nın serin sularına bıraktı.

Oturma alanları, mangal yerleri, yeşil alanları başta olmak üzere hem piknik yapılabilecek hem de denize girilebilecek bir tesise dönüşen Güzelyalı Piknik Alanı’nda güvenlik görevlisi, WC alanları, çocuk oyun alanları bulunuyor.

Güzelyalı Halk Plajı’nda ise engelli vatandaşların da rahatlıkla kullanabileceği; çocuk oyun alanları, kafeterya alanı, tuvalet ve duş alanları ile plaj yer alıyor.

Güzelyalı’daki bu iki tesise yoğun ilgi gösteren Çanakkaleliler, araçlarını park edecek alan bulamamaktan dert yanıyor. İki tesisin de çevresinde park edecek alan bulamayan kentliler, araç park alanlarının genişletilmesini talep ediyor.

HAVA DURUMU NE OLACAK?

Devam eden sıcaklıklar, ‘daha ne kadar bu şekilde devam edecek?’ sorusunu akıllara getiriyor. Meteorolojiden edinilen bilgiye göre sıcak hava etkisini sürdürecek. Bu hafta içinde sıcaklıkların en yüksek 33, en düşük ise 20 derece olması bekleniyor.

Atakan Alkış

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com