Güneşhan’dan Yıldız’a Çağrı: “Gelin el ele verelim”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmet Güneşhan, geçtiğimiz hafta yazılı bir açıklama yaparak Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a bir takım sorular yönelten AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’a yazılı bir cevap verdi. Güneşhan, açıklamasının sonunda da Başkan Yıldız’a bir çağrıda bulundu.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği gibi AKP il başkanı Avukat Gültekin Yıldız 13 Temmuz 2018 tarihinde yaptığı basın açıklamasında; Çanakkale halkının %54’ünün oyunu alarak 3. Defa Belediye Başkanı olan ve görevini de başarılı bir şekilde sürdüren sayın Ülgür Gökhan hakkında mesnetsiz açıklamalar yapmıştır. Yaptığı açıklamalar ile ilgili olarak, kamuoyunu gereksiz gündemlerle meşgul etmemek için yeni açıklama yapmayı doğru bulmuyoruz. Çünkü avukat Gültekin Yıldız, önüne okuması için gönderilen metinleri okuduğundan ve bu konuda kendi özgür iradesini kullanma yetkisi bulunmadığından dolayı kendisine cevap verip konuyu gereksiz yere uzatmamızın yersiz olacağını düşünmekteyiz. Çanakkale halkı, belediye başkanımızla ilgili kararını üç dönemden beri desteğini arttırarak vermeye devam etmektedir. Bu konuda avukat Gültekin Yıldız’ın yaptığı yorumlar halkın iradesine saygısızlıktan başka bir şey değildir.

Şimdi biz tüm kamuoyu önünde sayın avukat Gültekin Yıldız’a bir çağrı yapmak istiyoruz. Gelin el ele vererek tüm siyasi partilerimizin temsilcileri, milletvekilleri, ÇTSO temsilcileri ve konularla ilgili diğer kanaat önderleriyle birlikte bir araya gelerek, ilimizin aşağıda belirttiğimiz önemli sorunlarına bir an evvel çözüm bulmak için ortaklaşa hareket edelim.

1- Çanakkale’nin ihracat verileri ve sanayi siciline kayıtlı işletme sayısı 2, 3 ve 4. Teşvik bölgelerinde yer alan, diğer iller ile bir kıyaslama yapıldığında; Çanakkale’nin 4. Teşvik bölgesinde yer alması gerektiği gerçeği ortaya çıkmaktadır. Bununla ilgili yasal düzenlemelerin bir an evvel yapılması gerekmektedir.

2- Yabancılara gayrimenkul satışı konusunda da büyük sıkıntılarımız bulunmaktadır. Türkiye’de sadece Çanakkale, Hatay ve Kilis’te sıkıntılar mevcuttur. Arazi satış yasağı devam etse de; konut, işyeri ve bunun gibi mülklerin yabancılara satılabilmesi konularında yapılabilecek düzenlemeleri bir an evvel sonuçlandırmak gerekmektedir.

3- Ezine’de çalışmaları devam eden Gıda İhtisas Organize Sanayi gibi, Çanakkale’de üretilen tarım ürünlerinin işleneceği ve katma değerinin arttırılacağı sanayii, ilimiz için arzulanan sanayi tipidir. Bu projenin bir an evvel sonuçlandırılması ilimiz ekonomisine ve tarımına büyük katkı sağlayacaktır.

Evet sayın avukat Gültekin Yıldız; umuyor ve diliyoruz ki bundan böyle, kıymetli zamanınızı böyle gereksiz ve hazır demeçlere değil, Çanakkale’mizin yararına olan projelere ayırırsınız. Böylelikle hep birlikte hem Çanakkale’deki mevcut barış ortamının artarak devam etmesine, hem de ilimizin sorunlarının çözümüne daha çok katkıyı birlikte koymuş oluruz.” Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com