Çanakkale FETÖ’ye Lanet Okudu

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kentte dün anma törenleri ile geçti. Anma törenleri önceki gün sabah saatlerinde Şehitler Abidesi’nde başlarken, gün boyu devam eden törenler, akşam İskele Meydanı’nda sürdürülerek dün sabah ezanına müteakip kılınan namaz ile son buldu. Akşam İskele Meydanı’nda toplanan yüzlerce Çanakkaleli, 15 Temmuz’da hayatlarını kaybeden şehitler ve yaralanan gaziler için törende hazır bulundular. Meydandaki törende yüzlerce vatandaş, FETÖ’ye lanet okudu…

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla Çanakkale’de gün boyu törenler düzenlendi. Sabah saatlerinde Şehitler Abidesi’nde ve Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleşen törenler akşam saatlerinde İskele Meydanı’nda devam etti. İskele Meydanı’ndaki anma töreni coşkulu geçti. Meydan’da toplanan yüzlerce vatandaş Fethullahçı Terör Örgütü’ne lanetler okudu.

“FETÖ KUMPASLAR KURDU”

Tören başlangıcında mehteran gösterisinin ardından Vali Orhan Tavlı, Çanakkalelilere hitap etti. Vali Tavlı konuşmasında, “Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Demokrasi nöbetinin kahraman ve yiğit evlatları, vatan savunması için yüreği vatan, millet sevgisiyle dolu gazilerimize şükranlarımı iletiyorum. FETÖ devleti itibarsızlaştırmak ve hükümetimizi yıkmak için 17-25 Aralık Operasyonu ile başlayan süreçte küresel güçlerin kendilerine verilen görevi yerine getirmek için çalışmıştır. Kumpaslar kurmuştur. 15 Temmuz’da vatandaşların üzerine bombalar atıldı.

“15 TEMMUZ BAŞARISIZ KILINMIŞTIR”

15 Temmuz darbe kalkışması ve darbe girişimi halkımızın milli iradeye sahip çıkarak meydanlara akın etmesi ile başarısız kılınmıştır” dedi.

Gece boyu süren etkinliklerde GESTAŞ tarafından kentlilere yemek, çay, su gibi ikramlarda yapıldı. Etkinlikler gece boyu sürerek sabah namazına kadar devam etti. Sabah namazının ardından kılınan namaz ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri son buldu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com