“Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş”

4 sene önce Ekonomi Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliği ile 2018 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Kampanyası “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatıldı.

Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası için bu yıl “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganının belirlendiğini ifade eden Gelibolu Müftüsü Dr. İbrahim Özler, TDV’nin Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği içinde kurbanlarını dini usullere uygun bir şeklide kesilmesini ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını isteyen vatandaşlara 1993 yılından beri yardımcı olduğunu söyledi.

Müftü Özler, TDV’nin kurban faaliyetlerini büyük bir hassasiyet ve itina ile yürütmekte olduğunu, dini esaslara uygun ve güven veren bir yapılanmayla bu yıl da hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.

 “Yurt içinde ve yurt dışında bir çok kesim işlemi uygulanacak”

Program kapsamında yurt içinde 280 kesim bölgesinde, yurt dışında ise 145 ülkenin 436 bölgesinde Başkanlık personeli, TDV görevlileri ve gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirileceğini aktaran Özler; vekaletle kurban kesim programı Türkiye’de müftülüklerimiz, yurt dışında ise büyükelçilikler, müşavirlikler, ateşelikler, koordinatörlükler ve ilgili ülkelerdeki dini idareler ve yerel kuruluşlarla işbirliği içerisinde yürütülmektedir. Vakfımız, kestiği kurbanları yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur’an kurslarına ve öğrenci yurtlarına ulaştırmaktadır. Yurt dışında ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika’dan başlamak üzere Orta Asya’dan Balkanlar’a, Kafkasya’dan Uzak Doğu ve Latin Amerika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada mazlum kardeşlerimize kurban dağıtımı yapılmaktadır ifadelerini kullandı.

 Yurt içi kurban bedeli 850 TL, yurt dışı kurban bedeli ise 625 TL

Müftü Özler, TDV tarafından bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerinin yurt içinde 850 TL, yurt dışında ise 625 TL olarak belirlendiğini ifade ederek, “Vatandaşlarımız, www.diyanetvakfi.org.tr ve bagis.diyanetvakfi.org.tr adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilirler” dedi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 14/07/2018, Cumartesi günü yayınlandı, 188 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com