Kent erkanının 15 Temmuz mesajları

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin 2’inci yıldönümü nedeniyle siyasiler, bürokratlar, STK’lar ve siyasi partiler mesaj yayınladı.

Paylaşılan o mesajlar şu şekilde…

Turan: “Altın harflerle yazıldı”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan açıklamasında; “Millet olarak verdiğimiz mücadele demokrasi tarihine altın harflerle yazıldı. Türkiye’yi karanlık günlerine götürmek isteyenlerin hevesi kursağında kaldı. Millet olarak her seferinde canına, vatanına göz dikenin hesaplarını bozduk. Sarıkamış’tan Çanakkale’ye her zaman toprağına el sürmek isteyenlerin karşısında durduk. 15 Temmuz’da o gün darbecilerin karşısına ilk direnen yerlerden bir tanesi Çanakkale’dir. 103 yıl önce düşmana geçit vermeyen Çanakkale yine düşmana karşı birliğini ve beraberliğini korudu” dedi.

Tavlı:  “Aziz Milletimizin şanlı tarihinde yerini almıştır”

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı yaptığı açıklamada; “Ülkemizin her karış toprağında olduğu gibi Çanakkale’de de ülkemizin geleceğine sahip çıkan halkımız,  hain darbecilere geçit vermeyerek büyük bir  kahramanlık örneği sergilemiştir.  Çanakkale’de eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazarak düşmana geçit vermeyen atalarımızın taşıdığı ‘Çanakkale Ruhu’yla hareket eden Aziz Milletimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimini de aynı ruhla kenetlenip, birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf ederek destan yazmıştır. 15 Temmuz hain darbecilerine karşı milletimizin verdiği büyük ders,  Aziz Milletimizin şanlı tarihinde asla unutulmayacak ve unutturulmayacak bir şekilde yerini almıştır” dedi.


Gökhan: “Demokrasimizi korumak bizlerin asli görevidir”


Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Devlet kurumları içinde çöreklenip, devleti çökertmek için fırsat kollayan hainlerin başlattığı sözde darbe girişimi, milletin dik ve demokrasiye sahip çıkan duruşuyla amacına ulaşamamıştır. 15 Temmuz şüphesiz ki, demokrasimizi ve özgürlüğümüzü elimizden almaya, birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya yönelik acımasız bir saldırıdır. Neticesinde ise bu hain plan; demokrasinin, birlik ve bütünlüğün elimizden alınamayacağını kanıtladığımız büyük bir başarı ile sonuçlanmıştır.Unutmayınız, özgürlük, barış ve demokrasi bizimdir. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi korumak bizlerin asli görevidir” dedi.

Şarlan: “Hukuka ve demokrasiye inanmak”

Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan; “Cemaat, tarikat ve benzeri oluşumların devlet içinde fırsat verilmemesi gereken yapılar olduğunu uzun ve karanlık bir gece bize bir kez daha göstermiştir. Bundan sonra da devletten bu ve benzeri yapılanmalar temizlenerek; kurum, kuruluş, siyaset ayrımı gözetilmeksizin mücadeleye devam edilmelidir. Benzer olayların tekrar yaşanmaması için Türkiye Cumhuriyeti Devletine sahip çıkmak, hukuka ve demokrasiye inanmak ve korumak gerekir. Hukuka sahip çıkmak, demokrasiyi egemen kılmak, liyakati üstün tutmak devlet olabilmenin asli unsurudur” açıklamalarında bulundu.

Kuzu:  “Hainlere geçit vermemiştir”

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu;Paralel ihanet çetesi, 15 Temmuz’da Devletimizin bölünmez bütünlüğüne, hürriyetimizin temel taşı olan demokrasimize, işbirlikçileriyle birlikte saldırmıştı. O gece vatan savunmasında; tankların, silahların önüne kendini siper eden milletimiz Sünni-Alevi, Türk-Kürt, Çerkez-Roman, sağcı-solcu, zengin-fakir, iktidar-muhalefet demeden tek yürek olarak hainlere geçit vermemiştir. 15 Temmuz’da da yüce milletimiz tıpkı Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi tüm fertleriyle, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmemiştir” dedi.

Özacar: “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum”

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar;  “Demokrasi, Cumhuriyet ve hukuk devletini koruma refleksiyle, 249 şehit ve 2 bin 301 gazi verilmesi pahasına gerçekleştirilen mücadelenin yıldönümü vesilesiyle ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum. Yaşadığımız Gelibolu toprakları, bize şehitliğin, vatan savunmasının, önsözü yazılan Cumhuriyetin değerlerinin ve milli birliğin kuvvetinin ne anlama geldiğini öğreten eşsiz bir öğretmendir. Gelibolu, demokratik bir hukuk devletinin kilometre taşlarındandır” cümlelerine yer verdi.

Yavaş: “Tarih sayfalarındaki yerini aldı”

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın azim ve iradesi, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ile Emniyet Mensuplarımızın olağanüstü gayreti ve en önemlisi canı pahasına demokrasiden yana tavır koyan halkımızın dünyada eşi benzeri görülmemiş direnişi, ülkenin birlik bütünlüğüne göz diken kanı bozukların darbe hevesini kursaklarında bıraktı. Türkiye’nin demokrasi destanının yazıldığı 15 Temmuz gecesi tarih sayfalarındaki yerini aldı” dedi.

AK Parti Çanakkale: “
Engelleri aşma kararlılığını göstermiştir”

AK Parti Çanakkale tarafından paylaşılan mesajda; “Vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan Türk milleti dünya üzerinde saygın bir konum edinmiştir. Türk Milleti, onurlu tutumu, kahramanlıkları ve başarılarıyla tarihin akışını değiştiren yüce bir Millettir. Milletimiz, tarihin her döneminde olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de bölünmez bütünlüğünü ve vatan topraklarını koruma ve karşısına çıkarılan engelleri aşma kararlılığını göstermiştir” ifadeleri yer aldı.

Yıldız: “Tüm ülkelerin bu zafere sahip çıkması gerekmektedir”

MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız; “15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden, yaşlı, genç, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkmış ve canı pahasına vatanını müdafaa etmiştir. Türk Milleti’nin 15 Temmuz gecesi azmiyle, inancıyla, kanıyla kazandığı demokrasi zaferi, yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada demokrasinin yaşaması için bir teminattır. Tüm ülkelerin bu zafere sahip çıkması, hiçbir inanca ve ideolojiye sığmayan bu kumpasa karşı tavır alması ve lanetlemesi gerekmektedir. O kara gecede gördük ki, Türk Milleti, vatan söz konusu olduğunda hiçbir engeli tanımıyor, ezip geçiyor.” dedi.

Yılmaz: “Meydanlarda yerimizi alacağız”

Hak-İş ve Hizmet-İş Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz; ” Hain darbe girişiminin 2.Yıldönümünde aynı ruh ve aynı bilinçle Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanlığı olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek, 15 Temmuz bilincini diri tutmak, Türkiye’yi işgal ve darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak için, ülkemizin birliğine, bütünlüğüne kast etmiş hainlerin telin edileceği, Demokrasimize ve Milli iradeye sahip çıkıldığının gösterileceği, şehitlerimizin rahmetle, gazilerimizin minnet ve şükranla anılacakları programlara Hak-İş ailesinin katılması hususunda üzerimize düşen görevi yerine getirip, Meydanlarda yerimizi alacağız” dedi.

Kaya: “Milli birlik ve beraberlik şuuru içinde”

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya; ” Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti’nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç-yaşlı, kadın-erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz. Bilinmelidir ki, Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir” dedi.


Haber Merkezi


Bu haber 14/07/2018, Cumartesi günü yayınlandı, 168 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com