“Van Gogh’un Ayçiçekleri”

Çanakkale’de faaliyet gösteren Çocukluk Bizde Kalsın Derneği’nde atölye dersleri alan çocuklar tarafından yapılan resimler “Van Gogh’un Ayçiçekleri” adıyla sokakta sergileniyor.

Hasan Mevsuf Sokak’ta bulunan Çocukluk Bizde Kalsın Derneği tarafından ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un adını taşıyan “Van Gogh’un Ayçiçekleri” sokak sergisi açıldı. Derneğe giden çocukların katıldığı atölye çalışmalarında yapılan 21 çiçek resmi, dernek binasının önünde sergileniyor.

Derneğin sayfasından sergiyle ilgili yer alan açıklamada; “Atölyeye bıraktığımız ipucu bugün karşıladı bizi. Neden sarıymış öğrendik. Tanıştığımız biri söyledi bizlere… Bir sanatçıymış kendisi Van Gogh diye birisi. Van Gogh sarı rengi kendisi ile bütünleştirmiş gibiydi. Öyle çok seviyormuş ki her resminde kullanmış belli. Hele o ayçiçekleri Van Gogh’u Van Gogh yapan ayçiçekleri. Tıpkı bizim penceremizde duran ayçiçekleri gibi. Van Gogh ve Camella hikâyesinden bizlere gönderdi resimlerini, birbirlerinin renklerini karıştırmışlar sevgi ile. Bizde ikili gruplar halinde geçtik arkadaşlarımızın karşısına renklerini karıştırarak çizdik birbirimizi Tıpkı bir Van Gogh gibi… Çocuklar ile yaptıklarımızı telafi ettik. Sabah tertemiz bulduğumuz derneğimizi temiz bırakalım dedik” ifadeleri yer aldı.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com