Balıkta Eylül Bekleniyor

4 sene önce Ekonomi Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Omega dostu balıkta av yasağının sürdüğü bu günlerde durgunluk devam ediyor. Tezgahlarda bulunan az çeşitlilikte ki balık ortalama fiyatlarla alıcı ile buluştu.

Her hafta düzenli olarak en az bir defa tüketilmesi gereken balık üç tarafı denizlerle çevrili memlekette bir türlü tüketim alışkanlığı olarak yerleşemedi. Çanakkale özelinde av yasağının sürmesinden dolayı tezgahlardaki balıklarda çeşitliliğin az olduğu görüldü. Az çeşitteki balıkta ortalama fiyatlara satılınca ortaya tezgah önlerinde oluşan boş görüntüler çıktı. Balık sene boyunca büyük bir dalgalanmayla satılarak fiyatı bir türlü sabit kalamamıştı.

Bu hafta Cuma Pazarı’nda da satışlar esnafı tatmin etmedi. Cuma Pazarı’nda balık fiyatları şu şekilde oldu; Sarpa 20, Sardalya 20 TL, Dalyan Kupa 10 TL, Karagöz 15 TL, Levrek 30 TL, Saroz Sardalya 15 TL, Çupra 30 TL, Melanur 20 TL…

“Fiyatlar Eylül’de Düşer”

Balık esnaflarından Ahmet Çavlak konu ile ilgili, “Av yasağı bizi değil vatandaşı etkiliyor. Küçük tekneler ile az balık geldiği ve gırgırlar kapalı olduğu için fiyatlar yüksek. Fiyatlar eylül ayında düşer” yorumlarında bulundu.

Tunahan Ünsal – Ceren Güney

 


Bu haber 13/07/2018, Cuma günü yayınlandı, 191 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com