İŞ Dünyasından Birlik Vurgusu

Çanakkale’de İş Dünyasının temsilcileri, dün Çanakkale Ticaret Borsası’nın koordinatörlüğünde bir araya geldi. İş insanları kentteki ekonomik gelişmeleri değerlendirirken, hep bir ağızdan “Çanakkale’de birlik olmalıyız” vurgusunda bulundular. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu’nun “Birlik olmalıyız yoksa kendi işyerlerimizde bekçi oluruz” ifadesi dikkat çekti.

Çanakkale’de faaliyet gösteren İş insanları, dün Ticaret Borsası’nın koordinatörlüğünde düzenlenen İş Dünyası Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya geldiler. Çanakkale Ticaret Borsası toplantı salonunda saat 17.30’da düzenlenen toplantıya, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Biga Sanayici ve İş Adamları Derneği, MÜSİAD Çanakkale Şubesi, Biga Ticaret Borsası, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın başkanları ve üyeleri katıldı.

Toplantıda sırayla kürsüye çıkan kentte iş dünyasına yön veren isimler Çanakkale’de ticarette ve sanayide birlik olmalıyız, birlikte hareket etmeliyiz mesajı verdiler.

“YENİ KABİNE ŞAHSIMA ENTERESAN GELDİ”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Seçildiğimiz günden beri bugüne kadar yaptığımız şeyler hep düzeltme ile ilgiliydi. 24 Haziran seçimlerinin tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye’de belirsizliğin ortadan kalktığına inanıyorum. Halk iradesini öyle veya böyle göstermiştir. Bu haftanın başında açıklanan kabine ülkemize hayırlı olsun. Kabine şahsıma çok enteresan geldi. Sonuna kadar kimse bilmiyordu ama isimlerin iş dünyasının seçilmesi iş dünyası için umut vericidir.

“BİRLİK OLMALIYIZ YOKSA KENDİ İŞ YERİMİZE BEKÇİ OLURUZ”

Ortaklık kültürünü ilimizde kesinlikle geliştirmemiz lazım. Bu ortaklık fikir ortaklığı iş ortaklığı değil, bugünkü toplantı bile bir ortaklıktır. Çok hızla üst üste toplantılarla 2018 yılının Troia yılı ilan edilmesine vesile olduk. O toplantıları birlikte yaptık. Bu ilimiz bir kazançtır. Bizim için büyük paralar büyük sermayeler için para değil. Bunun için birlik olmalıyız yoksa kendi iş yerlerimize bekçi oluruz.” açıklamalarında bulundu.

“ÇANAKKALE MEVCUT SİYASİ YAPISINI KORUMUŞTUR”

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, “Ekonomide kırılgan uluslararası ortamlardan geçmekteyiz. Türkiye’de bağımsız yargının bu dönemde pekişeceğini ümit ediyoruz. Çanakkale yerelinde seçimlerden sonra ilimiz mevcut siyasi yapısını korumuştur. Çanakkale’nin diğer illere göre çok daha hızlı gelişeceğini ümit ediyoruz. Birlikte çalışarak, iş birlikleri yaparak çok daha iyi yerlere gelmenin mücadelesini vereceğiz. Bugün odalarımız ve borsalarımızla bu amaç için bir aradayız” dedi.

 “ÇASİAD OLARAK EĞİTİM VE TEKNOLOJİYE YÖNELDİK”

ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, “Yakın geçmişte örneğine rastlanmayan bu birlik ve beraberlik umarım tüm dinamikleri hayata geçirir. Ekonomi ve teknoloji başlığında dünyada değişimler çok hızlı devam ediyor. Biz iş adamları olarak değişimleri yakalamalıyız. Biz ÇASİAD olarak teknoloji ve eğitim konularına önem verdik. Çanakkale’de piyasa şartları ve mevcut durum piyasaların rekabet gücünü düşürüyor. Bu sürekle baş etmenin yolu, teknoloji, eğitim ve nitelikli personel yetiştirmekten geçiyor” cümlelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com