Başkan Gökhan; “Sistem değil rejim değişikliği”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediye meclis salonunda dün yapmış olduğu değerlendirme toplantısında 9 Temmuz Pazartesi günü geçilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni eleştirdi. Başkan Gökhan, yeni yönetim modeli için “rejim değişikliği” yorumunda bulundu.

9 Temmuz Pazartesi günü Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi olarak yeni yönetim modeli Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş yaptı. Belediye meclis salonunda dün gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından yeni modele yönelik eleştirilerde bulunuldu.
Başkan Gökhan yeni yönetim modeli ile ilgili şunları söyledi…

“BU BİR SİSTEM DEĞİL REJİM DEĞİŞİKLİĞİ”

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denen bir sisteme dönüldü. Aslında bu bir sistem değil, rejim değişikliği. Cumhuriyet sisteminde parlamento, parlamentonun yetkileri, yargı ve onun bağımsızlığı ve tarafsızlığı bellidir. Bugünkü sistemde bunların hiçbirinin olmadığını görüyoruz. En son idari yapılanma talimatı verildi.  Referandum sırasında bu iş bizi eyalet sistemine götürür bu iş derken; şimdi idari yapılanma adı altında böyle bir sisteme doğru gidişi göreceğiz. Bu noktadan sonra takip edeceğiz. Belediyeler Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarına bağlanacak. İçişleri Bakanlığı da diğer idari yapılanmaları yapmak için çalışmalara başlamış olacak”

“FELAKET YAŞANIRKEN MAALESEF YENİ SİSTEMİ ANKARA’DA KUTLADIK”

“Yeni sistem toplantıları sırasında şaşaalı törenler yapılırken Çorlu’da bir tren kazası meydana geldi. 24 kişi hayatını kaybetti. O felaket yaşanırken maalesef yeni sistemi Ankara’da kutladık. Bu kadar kötü bir olayla başlayan bir Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemininkileri de hangi olaylara ne kadar duyarlılık göstereceğini görmüş olacağız.”

Atakan Alkış – Ceren GüneyBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com