İki Bölüme Daha Kontenjan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Biyomühendislik Bölümü ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümüne YÖK tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı itibari ile kontenjan verilmesi uygun görüldü.

Akademik  kadrosunda bulunan 1 profesör, 1 doçent, 4 doktor öğretim üyesi ve 1 araştırma görevlisi ile 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında 60 Kişilik kontenjanı ile eğitim öğretim hayatına başlayacak olan Şehir ve Bölge Planlama Bölümü bir bilim dalı olarak, ülke düzeyinden yerel ölçeğe kadar her türlü insan yerleşimini daha yaşanabilir hale getirmeyi ve yerleşimlerin gelişmelerini mekânsal, ekonomik, sosyal, kültürel ve kurumsal açılardan değerlendirip bir plan çerçevesinde yönlendirmeyi amaçlamaktadır.

Çanakkale ve çevresi, doğal özellikleri, tarihsel geçmişi ve arkeolojik değerleri ile farklı gelişme dinamiklerini barındırmaktadır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin kuruluşu ile birlikte bölgenin sosyoekonomik gelişimi yeni bir ivme kazanmıştır. Nüfus artışına bağlı olarak konut üretimi artmakta, hizmet sektörü gelişmektedir.  Çanakkale’nin   planlı gelişmesine, hem yetiştirdiği insan kaynağı hem de yapacağı uygulamaya yönelik bilimsel araştırmalar ile önemli bir katkısı olacaktır.

Diğer mühendislik dallarından farkı, mühendislik ilkelerini canlı sistemlere uygulamasıdır. Biyomühendislik Bölümü ise 1 profesör, 2 doçent, 1 doktor öğretim üyesi ve 1 araştırma görevlisi ile 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında 40 biyomühendis adayı ile eğitim öğretime başlayacak.

 Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com