PAMUK PRENSESİN UYANMAK İÇİN PRENSE DEĞİL EĞİTİME  İHTİYACI VAR!

Ne güzel söylemiş Güler Sabancı “Pamuk Prensesin Prense değil eğitime ve cesaretlendirilmeye ihtiyacı var!” Evet, eğitim. Son zamanlarda halinin bu dereceye gelmesi hep bu yüzden değil mi? Eğitilmezsen eğitemezsin! Kadına yapılan şiddet, çocuklarımıza uzanan eller hep bundan değil midir? Lütfen Anneler Babalar önce kendinizi  eğitin ve sonra çocuklarınızı. Eğitim sadece okullarda değil bunu biliniz!

Mesleğimiz gereği sürekli okumak ve takip etmek zorunda olduğumuz biz Mali Müşavirler, bu konuda kendimizi şanslı hissediyoruz.

Devletimizin son yıllarda her an çıkarttığı yasaları takip etmek onları uygulamaya koymak güç olsa da durum bu, her an her gün gelişmeye, öğrenmeye çalışıyoruz.

Öyle ki bu konuda 23.06.2018 de resmi gazete yayınlanan yönetmelikte bizi eğitime almaktan bahsediyor. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirlerin yaşam boyu öğrenme süresini benimsemelerini ve uzmanlık alanları belirlemeleri, yeni iş alanları için hazırlanmalarını öngörmekte.

Tüm meslek mensuplarının meslek ruhsatlarını edindikleri yılı takip eden yılın ilk gününden başlayarak, meslekte ilişiklerinin kesildiği güne kadar sürekli mesleki geliştirme eğitimi programlarına düzenli katılımı zorunludur der yönetmelikte…

Anladığınız üzere meslek sahibi olmak yetmiyor. Mesleğinizde kendiniz daha ileriye götürebilmek ve gelişimi, değişimi kabul etmeniz gerekli. Çağımız ilerlemekte ve biz ülkemizin toplum Mühendisleri olarak bunu kabul etmeliyiz. Gelecek nesillere örnek olarak daha ileriye gitmeliyiz.

Demem o ki her meslekte, her durumda gelişmek, değişim ve dönüşümü kabul etmek , Aydın nesiller yetiştirmek, onlara yol göstermek hedefimiz olmalı!

Bir eğitimciye sormuşlar.

  • Çocuk eğitime kaç yaşında başlamalı?
  • Çocuğunuz kaç yaşında?
  • Bir yaşında.
  • Bir sene geç kalmışsınız beyefendi! Demiş.

Eğitimin ve eğitilmenin yaşı yok. Hayata gözlerinizi açtığınız an başlamışsınızdır…

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com