Kaza mı ihmal mi?

Tekirdağ Çorlu’da Pazar günü saat 17.00 sularında yaşanan tren kazasında ölü sayısı dün sabah itibariyle 24’e yükselirken yaralı sayısı da 124 olarak açıklandı. Kazadan sonra akıllara kaza mı ihmal mi sorusu geldi.  Kazanın ardından Çanakkale’den başsağlığı mesajları peş peşe yayınlandı. Belediye Başkanları yaralılara acil şifalar diledi.

Uzunköprü – İstanbul seferini yapmak için yola çıkan tren Pazar günü akşam saatlerinde Çorlu mevkiinde raydan çıktı. Raydan çıkan trenin devrilen vagonları arasında can pazarı yaşandı. Dün açıklanan son rakamlara göre kazada hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 24, yaralıların sayısı da 124 olarak açıklandı. Kazadan sonra yapılan basın açıklamasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme

“RAY BOŞLUĞUNDAN  5 VAGON DEVRİLDİ”

Bakanı Ahmet Arslan, “Rayların bakımı Nisan ayında yapıldı. Aşırı yağıştan menfez ile raylar arasındaki boşluk meydana gelmiş. Bu boşluk suyun altında kaldığı için makinistler tarafından ilk bakışta görülmüyor. Boşluk sonucu 5 vagon devrildi” açıklamasında bulundu.

“İHMAL VAR MI?”

Açıklamanın ardından uzun yıllardır aynı demir yolu ağına sahip olan ve ulaşımda eski vagon ve yılların eskittiği rayların kullanıldığı demiryolu taşımacılığında ihmal mi var soruları akıllara geldi.

Çanakkale’den kazanın ardından başsağlığı mesajları peş peşe geldi. Çanakkale Belediye Başkanı, Kepez Belediye Başkanı ve Gelibolu Belediyesi sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundular.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Tekirdağ Çorlu’da acı bir demiryolu kazası yaşandı. Tren kazasında yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar dilerim” açıklamasında bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ise kaza sonrası, “Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Kapıkule-İstanbul seferini yapan tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum” cümlelerini kullandı.

Gelibolu Belediyesi ise Pazar günü kazadan hemen sonra sosyal medya hesabını çok aktif bir şekilde kullanarak Çorlu’ya destek olmaya çalıştı. Bölgede yaşanabilecek kan ihtiyacı için sürekli hesabından paylaşımlarda bulunan Belediye kazayla ilgili olarak, “Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde yaşanan üzücü tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir Yorum

  1. ÇOMÜ’den emekli Prof.Dr. Doğan Perinçek’in bu kazayla alakalı açıklamasını okumalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com