Çanakkale’de 8 meslekten 27 ihraç

OHAL kapsamında 701 sayılı KHK yayımlandı. Söz konusu kararnamede Emniyet Müdürlüğü hariç Çanakkale’de 27 isim ihraç edildi. Açıklanan ihraç listesinde en çok ismin 116 Jandarma Eğitim Komutanlığı’ndan olduğu görüldü.

Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında bazı tedbirler alınması hakkında 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan 701 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile Çanakkale’de çeşitli kamu kurumlarında görev yapan 27 isim kamudan ihraç edildi.

Emniyet Müdürlüğü’nden ihraç edilenlerin illeri paylaşılmadığı için Çanakkale’nin durumu öğrenilemedi.

Çanakkale il genelinde on beş asker, dört öğretmen, iki infaz koruma memuru, iki imam, bir itfaiye memuru, bir zabıta memuru, bir sağlık memuru ve bir tabip kamudan ihraç edildi.

ÇANAKKALE MERKEZ’DE 18 İHRAÇ
701 sayılı KHK’ya göre Çanakkale’de en çok ihracın 116 Jandarma Eğitim Komutanlığı’ndan olduğu görülüyor. 116 Jandarma’dan bir üsteğmen, dört astsubay ve dört uzman çavuş ihraç edildi. Diğer meslek grupları ile Çanakkale Merkez’de ihraç edilenlerin sayısı 18’i buldu.

Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan iki infaz koruma memuru ve bir sağlık memuru, Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan bir üsteğmen ve üç astsubay, bir öğretmen ve bir uzman tabip kamudan ihraç edildi.

İLÇELERDEN İHRAÇLAR
Biga Belediyesi’nden bir itfaiye memuru ile bir zabıta memuru, Gökçeada Sahih Güvenlik Komutanlığı’ndan iki astsubay, Biga’dan iki öğretmen ile bir imam ve Çan’dan bir öğretmen ile bir imam kamudan ihraç edildi.

Atakan Alkış

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com