15 Temmuz Şehitleri adına Futbol Şenliği

14 Temmuz 2018 Cumartesi günü, 18 Mart Sentetik Çim Sahasında Merkez futbol kulüplerinin ve futbol okullarının katılımı ile 2009-2010 doğumlular arasında “15 Temmuz Şehit ve Gazilerini Anma Futbol Şenliği düzenlenecek.

Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek organizasyona 2009 ve 2010 doğumlu sporcular katılabilecek. 7+1 oyuncu ile oynanacak maçlarda 4 yedek oyuncunun da maça girerek oynaması zorunlu kılındı. Müsabakaları yönetecek hakemler Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü tarafından İl Hakem Komitesince sağlanacak. Maçlar havaların sıcak olması nedeniyle 14 Temmuz günü saat 18:00’da oynanmaya başlanacak.
Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organizasyon hakkında yapılan açıklamada; “15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen ,Türkiye’nin anayasal düzenle teminat altına alınmış demokratik kazanımlarını , milli birlik , beraberlik ve bağımsızlığını ortadan kaldırmayı hedefleyen menfur silahlı darbe teşebbüsü karşısında asil bir duruş göstererek vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan kahraman gaziler ve şehitlerimiz ile demokrasi zaferini hiçbir zaman unutmamak, her zaman hatıralarımızı canlı ve diri tutmak, aynı zamanda canları pahasına eşsiz bir destan yazarak cesaretlerini, ruhlarını, bu güzel vatanı ve sevdiklerini emanet bırakan şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize maddi manevi destek olmak adına…” ifadeleri yer aldı.

Atakan Alkış

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com