Yerleşke’de Sona Doğru

Esenler Mahallesi’nde İMKB Endüstri Meslek Lisesi iken Şehit Kıvanç Kaşıkçı Mesleki ve Teknik eğitim Yerleşkesi olan okulun arazisine yapılan binalarda sona gelindi. Yerleşke olarak dizayn edilen arazi üzerine, yaklaşık 1 yıldır yapımı süren blokların tamamlanması ile yerleşkenin 2018-2019 eğitim öğretim yılına yetişeceği ön görüldü.

Esenler Mahallesi’nde bulunan Şehit Kıvanç Kaşıkçı Mesleki ve Teknik Eğitim Yerleşkesi yerleşke haline gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yerleşke içerisinde başlanan inşaatlarda sona gelindi. Merkez Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ortak arazi üzerinde bulunan alanda 1 yıl önce farklı 4 bloğun yapımına başlanmıştı. Kentteki meslek liselerini  bir arada toplama projesi olan yerleşke içerisine yapılan binalar tamamlandı. Bölgede oturan vatandaşların dikkatinden kaçamayan ve uzun süredir yapımının bitmesi beklenen binaların tamamlanması Esenler Mahallesi’nde eğitim alanında atılan bir adım olarak görüldü.

Okullar bölgesi olarak anılan bölgede tamamlanan inşaatlarla binası kendisine yetmeyen ve uzun zamandır sıkışık bir şekilde şantiye olan alanda eğitim gören Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Lisesi de rahat bir nefes almış oldu. 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılması ön görülen Yerleşke merakla beklenir oldu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com