Sokak Basketbolu

Umurbey Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” 11-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Belediyesi geçtiğimiz yıl yoğun katılımla ilkini düzenlediği ve spor otoritelerinden tam not alan streetball turnuvasının (sokak basketbolu) ikincisini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

“2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” adıyla 11-15 Temmuz tarihleri arasında oynanacak karşılaşmalara kordonda yer alan Çağlar Kaynak Basketbol Sahası ev sahipliği yapacak. Bir önceki yıl 46 takımın katıldığı, bu yıl da yüksek katılımın beklendiği turnuvada boy gösterecek takımlar, çeşitli yaş kategorilerinde birincilik kupasına ulaşabilmek için ter dökecek. Başkan Yavaş ayrıca, Çanakkale için ayrı önem taşıyan 2018 Troya Yılı’na katkı sağlamak adına bu yıl turnuvanın ismini “2. Umurbey Belediyespor Troya Kupası” koyduklarını belirtti.

Turnuvaya ilişkin açıklamalarda bulunan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, “Halkımızın gösterdiği teveccüh, bu turnuvayı geleneksel hale getirme adına bizleri teşvik etti. En büyük amacımız çocuklarımıza, gençlerimize sporu sevdirmek. Bunun yanı sıra spor aracılığıyla onları zararlı alışkanlardan koruyabilirsek ne mutlu bize” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com