Açık Hava Sinemaları Kentliyi Bekliyor

Çanakkale Belediyesi’nin iftiharla sunduğu açık hava sinema geceleri başladı. İlk film olan Türk Sineması’nın efsanesi Hababam Sınıfı sınıfta kaldı Cuma günü gösterilirken, Cumartesi günü de vatandaşlar Aile Arasında’nın keyfine vardı.

Her sene düzenli olarak Özgürlük Parkı’nda gerçekleşen açık hava sinemaları bu senede Cuma günü başladı. Saat 21.30’da gösterilen filmlerle nostalji rüzgarlarının estiği etkinlik Özgürlük Parkı’nda vatandaşların katılımlarıyla başladı. Çanakkale Belediyesi tarafından ücretsiz olarak dağıtılan gazoz ve patlamış mısırda filmlere eşlik etti.

Cuma günü başlayan açık hava sinemaları etkinliğinde ilk gösterilen film Türk Sineması’nın efsanesi Hababam Sınıfı oldu. Akşam 21.30’da sahnelenen film için vatandaşlar saatler öncesinden Özgürlük Parkı’na geldiler. Çimlerin üzerinde gün batımını izleyen kentliler daha sonrasında Hababam sınıfı ile baş başa kaldılar. Cumartesi günü ise kent halkı açık hava sinemasında Aile Arasında filmi ile buluştu.

Sinema Geceleri’nde bundan sonraki program ise şekilde olacak: 13 Temmuz Çöpçüler Kralı, 14 Temmuz Ayla, 20 Temmuz Oh Olsun, 21 Temmuz Ölümlü Dünya, 27 Temmuz Köyden İndim Şehire ve 28 Temmuz Maide’nin Altın Günü…

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com