SİYASET KIZIŞTI

Seçim bitti, yankıları devam ediyor. Tabii ki muhalefet kanadında… Atı alan Üsküdar’ı geçti. Avrupa yakasında kalanlar, şaşırıp kaldı. Cümbüş ittifakı dağıldı. Tabii ki beş benzemez bir araya gelince, sonucu bu olacaktı. Beş benzemez derken, aklımıza bir hikaye geldi. Hadi anlatalım da dinleyin. Biraz keyiflenin. Efendim, hani meşhurdur ya, Amerika’lı, İngiliz, Fransız ve Türk poker oynuyorlar. Bizim Türk’ün eline beş benzemez geliyor. Rest çekiyor. “Tırling” deyip, elindeki 5 benzemezi ortaya koyuyor. Buna karşılık, Amerika’lı elini açıp, “Full As” diyerek, paraları toplamaya başlayınca, bizimki, “Dur bir dakika. Bizim memlekette Tırling her karttan üstündür” deyip, paraları cukkalıyor. Aradan bir-iki oyun geçiyor. Bu sefer İngiliz’in eline 5 benzemez geliyor. Elini açıp, “Tırlıng diyerek, paraları toplamaya başlıyor. Bizim Türk hemen müdahale ediyor. “Bir dakika. Bir oyunda bir defa Tırling olur. Ben de Full Dam var” deyip markaları topluyor. Hikaye bu. Ne yazık ki, Cümbüş ittifakı, “Tırling” bile diyemedi.

GÜLMECE

Bektaşi ile bir hoca birlikte yola çıkmışlar, bir süre sonra hoca: -Namaz saati! demiş, başlamış kılmaya… Rekât üstüne rekât, selam üstüne selam… Bektaşi’nin beklemekten canı sıkılmış, hoca namazı bitirince sormuş: -Yahu bu ne uzun namaz böyle? -Kazaya kalmış namazlarım vardı, onları eda eyledim! Bektaşi: -Eh ben de bir namaz kılayım! Demiş ve başlamış namaza… Ama ne namaz, bitmiyor, sonunda hoca dayanamamış: -Erenler, senin namaz da uzun sürdü!

-Önümüzdeki haftanın namazını kıldım! Hoca şaşırmış: -Yahu olur mu böyle şey? Bektaşi gülmüş: – Yukarıdaki senin veresiyeni kabul ediyor da, benim peşimi niye kabul etmesin?

***

Sağlıcakla kalınız.

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com