Servis araçları yerini buldu

Çanakkale’de okul zamanları ciddi derecede trafik sorunu oluşturan bir problem, Cevatpaşa Ortaokulu’nda giderildi. Çanakkale’de nadir okulda bulunan servis araçları park alanı Cevatpaşa Ortaokulu’na da yapıldı.

Esenler Mahallesi Ahmet Piriştina Caddesi üzerinde bulunan kentin en kalabalık ortaokullarından birisi olan Cevatpaşa Ortaokulu önüne servis araçları için park alanı yapıldı. Eğitim-öğretim döneminde kentin ciddi sorunlarından olan servis araçları sorunu giderek şehirde büyür hale geldi. Servis araçlarının okul önlerinde bekleme alanları olmamasından ötürü trafikte ciddi sıkışıklar yaşandığı gözlendi. Bu sıkışıklardan Esenler Mahallesi’nde Ahmet Piriştina Caddesi üzerinde bulunan Cevatpaşa Ortaokulu’da nasibini alıyordu.

Okul günleri servis araçlarından dolayı 60 metrelik yol olarak bilinen asfalttan araç geçişi zorlaşırken şu anda yeni düzenlenen “Servis Araçları Park Yeri” takdir topladı. Okulun hemen karşısında bulunan otluk alan düzenlenerek kullanışlı hale geldi. Bu durum dikkatli kentlilerin gözünden kaçmadı. Vatandaşlar bu düzenlemenin en çok şehir merkezinde dar alanlarda bulunan okullara yapılması gerektiğini belirttiler.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com