İşkur’dan Biga Kaymakamına Ziyaret

Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Şube Müdürü Ayça Çakmak, İŞKUR Biga Hizmet Merkezi Şube Müdürü Ahmet Uzuner ve İş ve Meslek Danışmanı Yasin Sezgin, Çanakkale Biga İlçesi Kaymakamı Mustafa Can’ı makamında ziyaret etti.

İŞKUR İl Müdürlüğü haberine göre; Müdürlük tarafından Biga İlçesinde yürütülen istihdam faaliyetleri hakkında Kaymakam Mustafa Can’a bilgiler veren İl Müdürü Ali Çalışkan, İstihdam Seferberliği kapsamında hayata geçirilen ilave istihdam teşvikleri, İşbaşı eğitim Programı ve düzenlenen Toplum Yararına Programlar ile Çanakkale ilinde işsizliği azaltmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Kaymakam Can ise yaptığı açıklamada, Biga ilçesi olarak istihdam konularında İŞKUR ile birlikte daha faal olunması gerektiğini vurgulayarak ilçeye Toplum Yararına Program kapsamında verilen kontenjanın arttırılması, Kaymakamlık olarak eldeki bilgilerin değerlendirilmesinin ardından girişimlerde bulunacaklarını söyledi. Ayrıca İŞKUR Biga Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğüne atanan Ahmet Uzuner’ ede yeni görevinde başarılar dileyerek hayırlı olsun temennisinde bulundu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com