Cevatpaşa Parkı’na Cevat Paşa heykeli

Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısında 60’ıncı Yıl Parkı’nın ismi Cevatpaşa Parkı olarak değiştirilmişti. Cevatpaşa Parkı’na ismini veren 18 Mart Zaferi kahramanlarından Müstahkem Mevki Komutanı Cevat Paşa’nın heykeli dikilecek.

Çanakkale Belediyesi Meclisi Temmuz ayı toplantısında Cevatpaşa Mahallesi’ne adını veren 18 Mart Zaferi kahramanlarından Çanakkale Müstahkem Mevki Komutanı Cevat Çobanlı Paşa’nın tanıtılması ve gelecek nesillere başarılarının aktarılmasını amaçlayan “Cevat Paşa’ya Vefa Projesi” gündeme geldi. Proje kapsamında 60’ıncı Yıl Parkının adının Cevat Paşa Parkı olması teklifi, Çanakkale Belediye Meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Parkta yapılacak peyzaj çalışmalarının ardından, Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı’nın yaparak Cevatpaşa Mahalle Muhtarlığı’na teslim ettiği Cevat Paşa heykeli park içerisine yerleştirilecek.

MUHTAR TEŞEKKÜR ETTİ

Konuyu sosyal medya hesabından duyuran Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu; “Projeye fikir ve emek veren, katkı sunan Sayın Ahmet Yurttakal’a, Sayın Burak Parlakbilek’e, Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfına ve Sayın yöneticilerine, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Rebiye Ünüvar’a, Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdiremiz Sayın Özlem Eryiğit’e, değerli heykeltraş sanatçımız Sayın Vahid Novruzov’a, Cevat Paşa Mahalle Meclisimiz ve Başkanı Sayın Erkan Tüze’ye Çanakkale Kent Konseyine ve Genel Sekreterimiz Sayın Yeliz Kaçarlar’a, Çanakkale Belediye meclis üyelerimize ve Sayın Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’a teşekkür ederim…” dedi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com