“Bu Seçimin Keyfi Bambaşka”

27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde Çanakkale’den AK Parti milletvekilliğine seçilen Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu Adliye içerisinde yer alan seçim kuruluna giderek mazbatalarını aldı. Her iki milletvekili de mazbatalarını aldıktan sonra Adliye önünde açıklamalarda bulundu.

AK Partili Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu dün saat 14:00’da seçim kuruluna giderek mazbatalarını aldılar. İki vekile destek için yüzü aşkın partili Adalet Sarayına gitti. Yapılan mazbata töreninin ardından Adalet Sarayı önünde her iki vekil de açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda İskenderoğlu; “Çanakkale’ye kadın eli değmeli” dediklerini belirterek çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Turan ise “Durmak yok yola devam” dedi ve Çanakkale Merkez’de AK Parti’nin neden birinci parti olmadığını sorguladı.

Adliye önünde yapılan konuşmalarda Milletvekili Jülide İskenderoğlu gelen partililere teşekkür ederek, “Bugün benim olduğum milletvekilliği teşkilatı bilin ki teşkilatın koltuğudur. Her zaman dünden bugüne nasıl çalıştıysak öyle çalışmaya devam edeceğiz. Gece gündüz ‘Çanakkale’ye bir kadın eli değmeli’ dedik ve 24 Haziran sabahı hamdolsun Çanakkaleli hemşerilerimiz bize teveccüh etti. İnşallah daha güzel günlerde, Çanakkale’de Sayın Grup Başkanvekilimiz ile birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

İSKENDEROĞLU; “BEŞ YIL SONRA HERKES AK PARTİLİ OLACAK”

İskenderoğlu konuşmasının devamında; “Bugün tarlada biber diken kardeşimden şeftali toplayan kardeşime, emekçilerimize, sanayide çalışan kardeşlerimizden iş insanlarımıza kadar herkesin hizmetkarıyız. Onun için 24 Haziran Günü AK Parti’de Milletvekili olduk bugün de mazbatamızı aldık. Yarın yeminimizi edeceğiz ve ‘Durmak yok yola devam’ diyeceğiz. Bugün bize oy vermeyen kardeşlerimiz için daha çok çalışacağız ve beş yıl sonra onlardan da oy alacağız. Beş yıl sonra herkes AK Parti’li olacak” ifadelerini dile getirdi.

TURAN; “ÇANAKKALE MİLLİ BAŞKENTİMİZ”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise yaptığı konuşmada yeni sürecin Çanakkale’ye hayırlar getirmesini dilediğini söyledi. Turan devamla; “Çanakkale şehitlerin emaneti bir yer, milli başkentimiz. O yüzden Çanakkale her dönem demokrasinin yanında, her dönem hizmetin yanında, her dönem milli menfaatleri gözetenlerin yanında oldu. Seçim öncesinde çok büyük bir iddia ile ‘Birinci olmazsak bırakırız’ dedik. Olduk mu? Hamdolsun” dedi.

TURAN; “MERKEZ’DE NEDEN BİRİNCİ DEĞİLİZ?”

Turan; “CHP’ye oy veren çok kıymetli hemşerilerime saygı duymakla beraber n’olur aynaya bakın diyorum. N’olur bir anlamda gittiğiniz yöne bakın diyorum. Nasıl oluyor da 10 ilçede birinciyiz, Çanakkale’de birinciyiz, Türkiye’de birinciyiz ama merkezde birinci değiliz. Bizim kusurumuz vardır eyvallah. Ama ters yola giden bir anlamda fıkralara konu olan Temel hikayesindeki gibi. Aynaya bakın, mezbaha yok, hal yok, temizlik yok, park yok. Yok yok yok. Neden birinci bunlar? Neden birinci arkadaş. Bunu sormak hakkımız bizim. Sitem etmiyorum. Tespitte bulunuyorum. Lapseki’de 50, Biga’da 55, Çan’da öyle, Yenice öyle, Ezine öyle. Her yerde birinciyiz. Merkezde neden değiliz? Daha çok çalışacağız başka yolu yok. Merkezdeki arkadaşlarımız, n’olur ideolojik yaklaşmayın. Hizmet yok bunlarda. Atatürk’ün partisi değil bunlar demiştim aynı şeyi söylüyorum. Selahattin Demirtaş’ın aldığı oy 6 bin Çanakkale’de. Ama CHP’nin omuz iradesi ile HDP’nin aldığı oy 15 bin. Bu oy nereden geldi? Bunlar CHP’li falan değil” dedi.

TURAN; “BU SEÇİMİN KEYFİ BAMBAŞKA”

Vekil Turan konuşmasının devamında; “Eze eze farkla birinci olmanın tadına varalım. Çok büyük oy alan illerimizde bile partimizde önemli düşüşler oldu ama Çanakkale’miz rakam olarak 1 Kasım’daki oyunu aldı. 1 Kasım bir rüzgardır. Şimdi çalıştık çabaladık dosta düşmana farkla birinci olmayı gösterdik. Önceden CHP kıl payı bile ikinci olduğunda bayram yapardı. Seçim akşamı konvoy yaptık. CHP’nin önünden geçtik, İYİ Parti’nin önünden geçtik ışığı yanmıyordu. Bu seçimin keyfi bambaşka” dedi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com