Ak Parti ve İyi Parti’nin Seçim Gerginliği

Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nda; güncel konuşmalar esnasında Ak Parti ve İyi Parti arasında gerginlik yaşandı. Ak Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu ve Meclis Üyesi İyi Parti’li Ufuk Demirbaş, seçim ve öncesindeki süreçle ilgili konuştu.


Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nda konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu, yaptığı konuşmada İyi Parti’nin seçim sürecinde Ak Parti’ye iftira attığını söyleyerek; “Bu seçim döneminde ufak tefek sıkıntılar meydana geldiyse de seçim sürecinde İyi Parti’nin iftira ve hakaretleriyle karşılaştık. Bunlara hiçbir şekilde cevap vermedik. Halkın 24 Haziran’da cevap vereceğini söyledik. Çanakkale halkı bunu gördü. Mağduru oynayanları gördü. Çanakkale halkı oylarıyla Çanakkale’de İyi Parti’nin adaylarına kazandırmayarak bunu gösterdi.” dedi.

“BU TABLO BENİM ÖNÜME GELSE NASIL SALDIRSAM DİYE DÜŞÜNÜRÜM”
Çanakkale Belediye Meclis Üyesi İyi Parti’li Ufuk Demirbaş, Ömercioğlu’nun sözlerine cevaben; “Sayın Tülay Ömercioğlu, partimize olan ilgisine gerçekten teşekkür ediyoruz. Çanakkale’de şöyle bir tablo elime gelse; ’15 yıldır iktidarda bulunan bir partinin oyu 24.93, 8 aylık bir partinin oyu 19.82. Bu tablo benim önüme gelse İyi Parti’ye teveccüh göstermem, İyi Parti’ye nasıl saldırsam diye düşünürüm. Ama Tülay Hanım çok erken başladı. Ben, İyi Parti’ye olan saldırısına Eylül’de falan başlar diye düşündüm. Kendisi bugünden başladı, teşekkür ederiz. Çanakkale’de 16.405 kişi 8 aylık bir siyasi partiye destek vermiş, bunun için teşekkür ediyoruz.” dedi.
Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com