Okyay, “Büyüme Hikayesine İnancım Tam”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Temmuz ayı Meclis Toplantısı, Çarşamba günü ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Meclis Toplantısı’nda Meclis Başkanı Osman Okyay, “Ülkemizin cari açık, bütçe açığı ve dış ticaret açığı var… Yeni sistemde büyüme hikayesine inancım tam” vurgusunda bulundu. Toplantıda son günlerde meydana gelen çocuk katliamları da unutulmadı.

“VATANI KORUMAK ÇOCUKLARDAN BAŞLAR”

Gerçekleşen Meclis Toplantısında açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Osman Okyay, “Geride kalan üç haftada yüreklerimizi yakan bir vahşet, minik yavrularımızı hedef aldı. İnsanlıktan nasibini almamış caniler, Eylül ve Leyla bebeği katletti. Biliyoruz ki, vatanı korumak çocuklardan başlar. Yavrularımıza asayişten, fırsat eşitliğine kadar her alanda adil ve güvenli bir ülke bırakmak hepimizin boynunun borcu… Bu iki masum yavrumuza da Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum.

“ÜLKEMİZİN CARİ AÇIK, BÜTÇE AÇIĞI SORUNLARI VAR”

Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye’nin gerçekten dünyada hak ettiği yeri alabilmesini sağlamak için demokratik standartlarımızı yükseltmekten ekonomide büyük reformlara girişmeye kadar devasa adımları bir duygudaşlık tesis ederek birlikte atmak zorundayız. Ülkemizin ne yazık dış ticaret açığı, cari açık ve bütçe açığı gibi sorunları var. Yani dünya ülkeleriyle rekabette çok uzun süredir attığımızdan daha fazla gol yiyoruz.

“BÜYÜME HİKAYESİNE İNANCIM TAM”

Bugün artık önümüzde yeni bir siyasi istikrar dönemi var. Ben Türkiye’nin yüksek potansiyeline ve başarı hikayesi yazma kabiliyetine daima inandım. Bugün de yeni sistemde oluşturulacak yeni ekonomi yönetiminin, iş alemi ile iyi bir iletişim kuracağına ve ülkenin büyüme hikayesini üretim ekonomisi üzerine inşa edeceğine inancım tam.” açıklamalarında bulundu.

“ODA ÇİZGİMİZ TÜRKİYE’NİN KAZANMASINDAN YANA”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, “Ülkemiz tarihi için çok önemli bir seçimin ardından toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Her şeyden önce yüksek katılımlı bir seçim geçirdik, demokrasimiz adına sevindirici bir durum. Her zaman dediğimiz gibi oda olarak çizgimiz ülkemizin kazanmasından yanadır. Cumhur İttifakını tebrik ediyor, yeni yönetim sistemimizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com