İskenderoğlu’na özel tebrikler

24 Haziran’da gerçekleşen seçimlerin ardından Çanakkale’de Adalet ve Kalkınma Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nden ikişer vekil, 27. Dönemde kenti Ankara’da temsil etmek üzere seçildi. Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nda seçimlerden bahsedilirken edilen tebrik sözlerinin ardından Ak Parti’den Milletvekili seçilen Jülide İskenderoğlu için parantez açıldı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; İskenderoğlu’nu özellikle tebrik ederek kadınların mecliste olmasının önemine dikkat çekti. Gökhan, “Cumhurbaşkanlığına Sayın Recep Tayyip Erdoğan seçildi. Milletvekilliğinde de 2 Cumhuriyet Halk Partili 2 de Ak Partili vekilimizi Ankara’ya gönderdik. Jülide İskenderoğlu ve Bülent Turan’a, Muharrem Erkek’e ve Özgür Ceylan’a başarılar diliyorum. Bundan böyle Çanakkale için iyi çalışmalar yapabileceklerine inanıyorum. Temennimiz budur. Jülide İskenderoğlu’nu özellikle tebrik etmek istiyorum.Bir dahaki seçimlerde hangi partiden olduğu önemli değil kadın aday inşallah daha çok sayıda olur.” diye konuştu.

Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu ise şöyle konuştu: “Seçimi geride bıraktık. Seçimin galibi demokrasi ve milli irade oldu. 15 Temmuz’da tankları elleriyle kaldıran millet 24 Haziran’da aynı hislerle istikbale imza attı. Türkiye en büyük katılımla bir seçim vererek demokrasi örneğini dünyaya gösterdi. Çanakkale’mizden 4 vekilin de hepimize hizmet için yarışacakları inancındayım. Dördüne de başarılar diliyorum. Jülide İskenderoğlu’nu ayrıca kadın olarak kutluyor ve başarılar diliyorum. Kadınlara verilen değerin sadece söylemde değil eylemde de gerçek olduğunu söylemeliyiz.”

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com