HDP Sempatisi Tartışma Yarattı

Çanakkale Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nda konuşan Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu, HDP ve baraj üzerine konuşarak Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın sosyal medya paylaşımını eleştirdi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; Ünüvar’ın cevabının ardından kısa konuşarak konunun uzamaması gerektiğini vurguladı.

Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu; “Çanakkale’nin neredeyse her adımı, her karışı şehit kanıyla sulandı. Bu kentte terör uzantısı Cumhurbaşkanı Adayı 6 bin oy almış. Ancak HDP’nin Çanakkale oy oranının 24 bin olduğunu görüyoruz. Şimdi terör uzantısında bu oy farkından o partiye inanarak olmadığı anlaşılıyor. İnansa cumhurbaşkanı adayına da çıkar. CHP’yi sadece İYİ Parti ve Saadet Parti ile ittifak kurduğu inancındayız. Ancak ortada HDP ile gizli bir ortaklığın olduğu sosyal medyada yayınlanan olayla anlaşılıyor.” şeklinde konuştu.
Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın sosyal medyada yayınladığı yazıyı okuyan Ömercioğlu; “Tarihin CHP’ye hiçbir zaman terör sevici bir partiyi meclise sokmakla ilgili bir görev verdiği inancını taşımadık. Bizim bildiğimiz CHP, Atatürk’ün ve altı okun ilkelerinde vatan, millet sevdalısı bir partiydi ama bu arkadaşım itiraf niteliğindeki değerlendirmelerini ben Çanakkale halkının takdirlerine sunuyorum. HDP barajı geçti diye Başkan pilav dağıtıyorsa, Başkanvekili’nin onu yazmasını yadırgamış değiliz.

“HDP’NİN OYLARINDAN ALACAĞINIZ MİLLETVEKİLİNİN HESABINI YAPIYORSUNUZ”

Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar; “Kastettiğiniz şeyi çok iyi anlıyorum. Acaba terör örgütü uzantısı dediğiniz bu parti suç değil mi? Niçin çoğunluğunuz var. O zaman cumhurbaşkanı da aday olmasaydı. Sizin ne dediğinizi biz çok iyi biliyoruz. Çünkü HDP’nin kaybettiği her oydan alacağınız milletvekillerinin hesabını yapıyorsunuz. Aksi halde biz bu ülkede Habur rezaleti yaşamazdık. Kırmızı halı sermezdiniz, göz yummazdınız. Önce onların hesabını verin biz HDP’nin niçin baraj üstünde kalması gerektiğinin stratejisini size anlatırız.” şeklinde konuştu.

“İŞİME GELİNCE DEMOKRATIM KOLAYLIĞI YOK”
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konunun uzatılmaması gerektiğini ifade ederek; son olarak şöyle konuştu: “Uzatmanın manası yok. 7 Haziran seçimlerinden beri ısrarla söylüyorsunuz. Israrla size demokrasiyi anlatmaya çalışıyoruz. Çünkü sonuç itibari ile bir partiden bahsediyoruz ve o parti Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre; kurulmuş olup seçimlere sokulmuş olup şimdi de milletvekili çıkaramamış bir siyasi parti. Şimdi o siyasi partiyi savunmak bize düşmez, beni ilgilendirmez ama demokrasi anlayışımız bir bütünlük ifade etmeli. “İşime gelince demokrat işime gelmeyince demokrat değilim hatta demokratları eleştiririm” kolaycılığı yok. o günden bugüne istediğinizi yaptınız Çanakkale’de sonuç değişmedi.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com