“Eğitim seviyesi düştükçe olaylar artıyor”

Çanakkale Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Mecliste gündeme dair konuşulanlardan en önemlisi son dönemde gündemde yer eden taciz, tecavüz ve cinayetler oldu. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Ak Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu konuyla ilgili açıklama yaptı. Gökhan; “Eğitim seviyesi düştükçe bu tür olaylarla karşı karşıya kalacağız. Özellikle sosyal ve kültürel yaşam bozuldukça maalesef bu tür hadiseler giderek artmakta…” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Belediyesi Temmuz ayı olağan toplantısı, önceki gün gerçekleştirildi. Mecliste gündem maddelerine geçilmeden önce güncel olaylar konuşuldu. Konuşmasının bir bölümünde son günlerde gündemde yer alan çocuk, hayvan taciz ve tecavüzlerine değinen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Son ayın içerisinde çok acı iki çocuk ölümü ile karşı karşıya kaldık. Gündemi oluşturdu, Eylül ve Leyla. Acıları tüm Türkiye’ye ciddi oranda yansıdı. Fakat bu olanlar ilk değildi. Üst üste olunca ve ölümle sonuçlanınca maalesef büyük bir infial uyandırdı.”


“EN ÖNEMLİ ŞEY EĞİTİM”

Gökhan; “Halbuki, çocuk tacizi ve kadınlara taciz bu ülkenin gündeminde maalesef sürekli yer tutuyor. Bu konuda gerekli yasal düzenlemelerin maalesef yapılamadığını görüyoruz. İdam olamayacağını biliyoruz. İdam cezası ile ilgili uluslararası bir sorumluluğumuz var. Vazgeçilebilir mi? Vazgeçilir ama o zaman da başka sıkıntılar çıkabilir. İdam cezası gibi ağırlaştırılmış müebbet ile ciddi ceza ile cezalandırılmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu tür hadiseler küçültücü, sanki olabilirmiş pozisyonlarda konuşulmamalı. Çok hızlı şekilde tedbir alınmalı. Burada en önemli şeyin eğitim olduğunu söylemek istiyorum. Eğitim seviyesi düştükçe bu tür olaylarla karşı karşıya kalacağız. Özellikle sosyal ve kültürel  yaşam bozuldukça maalesef bu tür hadiseler giderek artmakta.” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIN SOKAĞA KORKMADAN YOLLANMASINI İSTİYORUZ”
Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu; “Başkanımın da belirttiği gibi şu anda ülkede çocuk cinayetleri adına acı bir tablo var. Toplumu izlediğinizde çok değişik bir gidişat olduğunu, kadın cinayetleri arkasından hayvanlara aynı eylemlerin yapıldığı, konuşulan çocukların arka arkaya geldiği görülüyor. Toplumsal bir kaosun yaşandığı olaylarla karşı karşıyayız. Biz de en kısa zamanda en ağır cezaları almasını, nasıl caydırılacaksa, ne etkili eylem olacaksa onun yapılmasını istiyoruz. Çocukların sokağa yollanırken korkmadan yollanmasını yürekten istiyoruz.”
Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com