CHP’li Vekiller Mazbatalarını Aldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 27.Dönem Çanakkale Milletvekilleri, dün saat 14.00’te İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı. CHP’li Vekiller, daha sonrasında CHP İl Başkanlığı’nda basın açıklamasında bulundular.

27. Dönem CHP Çanakkale Milletvekilleri dün saat 14.00’te İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldılar. Ankara’da toplantıda olduğu öğrenilen Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, mazbata alımına ve basın açıklamasına katılamadı. 24 Haziran’da, oyunu da parti görevi dolayısıyla Ankara’da kullanan Erkek’in yerine, mazbatasını almaya oğulları Aslan Erkek ile birlikte Özen Algönül Erkek geldi.

“ÖNEMLİ OLAN ÇANAKKALE’NİN MENFAATİDİR”

Basın açıklamasında CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Cumhuriyet tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini bir arada yaptık. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Çanakkale halkı Muharrem İnce’yi birinci yapmıştır. Genel seçimlerde ise partilerin yarışından ziyade seçim ittifakların yarışı olarak gelişmiştir. Çanakkale halkı Millet İttifakı’nı birinci sıraya getirerek, Cumhur İttifakı’nı ikinci sıraya almıştır. Bugün arkadaşlarımız mazbatalarını alarak önümüzdeki 5 yıl için çalışmalarını sürdüreceklerdir. Önemli olan Çanakkale’nin menfaatleridir. Tüm milletvekillerine başarılar diliyorum.” açıklamalarında bulundu.

“DOĞRU BİLDİKLERİMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Ülkemiz maalesef artık tek adam rejimiyle yönetilecek. Bunları referandumda ve seçim dönemlerinde anlattık. Halkımız bize muhalefet olma görevi verdi. Adaletin, hak ve hukukun Çanakkale’de ve Türkiye’de peşinde olacağız. Şu anda ciddi bir rejim sorunu oluşmuştur. Tek adam her şeyi konuşacak, herkes onu dinleyecek. Biz sorumlulukları üstümüze alarak, doğru bildiklerimizi söylemekten vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

Öte yandan AK Parti’nin 27. Dönem Çanakkale Milletvekilleri Av. Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’nun da mazbatalarını bugün (6 Temmuz 2018) 14.00’te Adliye’den alacakları bildirildi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com