Uz, YSK’ya dilekçe verecek

24 Haziran’da gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin sonuçlanmasının ardından İyi Parti’nin ilk sıradan adayı olan Rıdvan Uz, itiraz edeceğini duyurdu. Uz; sonuçların açıklanması sırasında yurt dışı oylarının eklenmesi ve çok az farkla kaybedildiğini aktardı.

24 Haziran’da gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ardından sonuçların açıklanma süreci Çanakkale’de daha heyecanlı geçmişti. Sayılan oyların neticesi sandık sandık yazılırken kentteki dördüncü vekil son ana kadar netleşmedi.
Ak Parti’nin Çanakkale’de iki vekil çıkardığı seçimlerde, CHP tarafında 1. sıradaki Muharrem Erkek seçilirken dördüncü milletvekilliğine; İyi Parti’nin ilk adayı Rıdvan Uz ve CHP 2. sıra adayı Özgür Ceylan arasında yaşanan belirsizlik; Özgür Ceylan’ın seçilmesiyle giderilmişti.
İki aday arasındaki sayılı oy farkı yurt dışından gelen oylarla yenilenin vekil seçilen Özgür Ceylan Meclise gitti. Önceki gün; sosyal medya üzerinden konuşan Uz ise şöyle dedi: “Kıymetli arkadaşlarım malumunuz üzere milletvekili seçimlerinde Çanakkale’den milletvekili çıkmama rağmen yurt dışı oyları ile çok az oyla CHP adayı önümüze geçti. Yarın genel merkezimizde avukatlarımızla bir araya gelip itiraz dilekçemizi YSK’ya sunacağız. Bilginize sunarım.”

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com