Geliboluspor’un Gururu: Taylan Gülmeden

Gelibolu’da basketbolun gelişimine yönelik çalışmalarda önemli rol üstlenen Lacivert-Beyazlı kulübün başarılı genç koçu Taylan Gülmeden, İstanbul’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen 11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’ne katıldı.

Gelibolu Belediyesi’nin haberine göre; Triatlon, okçuluk gibi spor dallarında adını sıkça duyuran Gelibolu ilçesi, sportif başarılarına yeni başarı halkalarını basketbol branşında eklemek istiyor. Gelibolu Belediyesi ve Geliboluspor Kulübünün ortak çalışmaları ile basketbol, gençler için ilgi odağı haline getirilmeye çalışılırken, bu organizasyonda önemli rol üstenen genç koç Taylan Gülmeden, “Gelibolu’nun bir basketbol kenti olacağına inanıyorum ve bunun için canla başla çalışıyoruz” dedi.

Son olarak İstanbul’da, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen 11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’ne katılan Gülmeden, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından, ülke genelinde basketbolun sağlıklı bir şekilde yayılması ve gelişmesinde etkin rol oynayan antrenör, yönetici ve kondisyonerlerin, daha donanımlı hale gelmesi amacıyla düzenlenen organizasyonun oldukça başarılı geçtiğini ifade etti.

Seminere, 980’i Türk ve 12 farklı ülkeden 50’den fazla yabancı olmak üzere, toplamda 1000’nin üzerinde antrenör katıldığını, kendisinin de bilgi ve tecrübesini arttırdığını belirten Taylan Gülmeden ”Basketbolun önde gelen isimlerinin katıldığı bu seminer, benim açımdan çok olumlu geçmiş ve basketbol bilgimizi katkısı çok büyük olmuştur. Gelecekte, Gelibolu’nun bir basketbol kenti olacağına inanıyorum ve bunun içinde ben ve ekibim gelişimleri yakından takip etmekteyiz. Bu çalışmalarda bizlere her türlü desteği sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Özacar’a ve Geliboluspor yönetim kuruluna teşekkür etmeyi her zaman bir borç biliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.