Başkan Mutan: Vites Yükselteceğim!

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, dün saat 11.30’da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Mutan, Kayısı Festivali hakkında bilgilendirmelerde bulunurken seçimlerle ilgili ve siyasi sorulara da yanıt verdi: “Birilerinin uykusu kaçacak galiba ama vites yükselteceğim. Çanakkale Belediye Başkanlığı’na aday olabilirim, bu maçı alırım!” vurgusunda bulunan Mutan, hedefinin Kepez’den sonra Çanakkale Belediyesi olabileceğinin sinyalini verdi.

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, dün Kepez Belediyesi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Mutan birbirinden önemli açıklamalarda bulunurken, toplantının en can alıcı noktası Çanakkale Belediye Başkanlığı makamı için söylediği söylemler oldu. Mutan yaklaşan yerel seçimler için, “Çanakkale Belediye Başkanlığına aday olabilirim ve bu maçı alırım” vurgusunda bulundu.

“BEN BU MAÇI ALIRIM”

Başkan Mutan, “Ben hedeflerimi revize ettim. Vites büyüteceğim. Çanakkale Belediye Başkanlığına aday olabilirim neden olmasın. Bence hak ediyorum. Maçı da alırım. Rahmetli Demirel’in de dediği gibi 24 saat çok şeylere gebe. Böyle bir şey beklemiyorduk, pat diye çıktı önümüze geldi. Türk siyasetinde sorunlu bir süreç yaşıyoruz. Sürecin iyiye, güzele gideceğine inanıyorum. Aslında bu süreci olumlu değerlendiriyorum. Olumluya doğru gidecek. Birilerinin uykusu kaçacak belki ama vites büyüteceğim.

“SEÇİMLER CHP İÇİN KÖTÜ GEÇTİ”

CHP olarak seçimlerin bizler için iyi olduğu söylenemez. Gerçekçi olmak gerekirse kötü… Çünkü başlangıç hedefleri ile yola çıktığımızda siyasi büyüklerimizin büyük laflar ettiği 4-0 dediği süreçte hiçte keyif vermeyen bir tamlamayı bulduk. Ortada bir gerçek var. Sevgili Muharrem İnce partisinin üzerinde anlamlı bir oy farkıyla en azından bu seçime damga vuran aktörlerden biri olmuştur.

“CHP’DE DEĞİŞİM GEREKİYOR”

AKP’nin başarısı bizden kaynaklanıyor. Burada itiraf edelim hep birlikte CHP çalışmadı. Bu bir öz eleştiri ise bu bir itiraf ise evet çalışmadı. Çanakkale bazında AKP de CHP de oy kaybetti. Ülke geneline baktığımızda AKP de ciddi oranda oy kaybetti. CHP yüzde 2 oranında kaybetse de AKP yüzde 7 oranında kaybetti. 300 küsur milletvekili olan AKP, 294’lere indi. Çoğunluğu mecliste sağlam noktada değil şuanda… Biz oylar arttı demiyoruz, azaldı. Herkes her şeyin farkında bir değişim gerekiyor.” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com