İmar Barışı’na ilgi büyük

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan İmar Barışı ya da bilinen adıyla imar affına Çanakkale halkı yoğun ilgi gösteriyor. Gazetemize konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, müdürlüğün giriş kısmına kurulan masada günlük ortalama 100-150 arası vatandaşa bilgi verdiklerini, ayrıca konuyla ilgili toplantılar düzenlediklerini belirtti. Bolat, İmar Barışı’na ilginin yoğun olduğunu dile getirdi.

İmar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek yapı belgesiyle vatandaşların devletle ihtilafla durumunu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayır altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırarak vatandaşın imar sorunlarını çözülmesi amacıyla uygulamasına başlanılan İmar Barışı’na Çanakkale’de yoğun ilgi var.

Türkiye’de imara aykırı yapıların yüzde 50’nin üzerinde olduğunu belirten Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, Çanakkale’de bu sayının 11 bin civarında olduğunu belirtti. 31 Aralık 2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapılan İmar Barışı’ndan faydalanabileceğini belirten Bolat, konuyla ilgili il genelinde müdürlük tarafından toplantılar gerçekleştirildiğini belirtti.

İMAR BARIŞI MASASI KURULDU
Çanakkale Merkez dahil tüm ilçelerde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarına imar barışından faydalanmak isteyen vatandaşlar ile köy muhtarları katılıyor. Yaklaşık 1 ay önce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün giriş katına kurulan İmar Barışı masasında ise gelen vatandaşlar İmar Barışı hakkında bilgilendiriliyor. İmar Barışı masası 0286-217-11-97 numarasından veya yüz yüze bilgi vermeye devam ediyor.

“HERKESİN BU YASAL HAKKINI KULLANMASINI İSTİYORUZ”
İmar Barışı’ndan herkesin faydalanmasını istediklerini dile getiren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat; “Herkesin bu yasal hakkını kullanmasını istiyoruz” dedi. Devamla Bolat; “İmar Barışı’na vatandaşımız yoğun ilgi gösteriyor. Talepleri yerine getirmeye çalışıyoruz. İmar barışı hakkında düzenlediğimiz bilgilendirme toplantılarımız devam edecektir” diye konuştu.
Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com