Devlet Hastanesi’nde bir ilk daha

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde teknolojinin gelişmesiyle birçok kapalı ameliyat başarıyla uygulanmaya başladı. Hastanede ilk kez “laparoskopik rektum rezeksiyonu” operasyonu başarıyla gerçekleştirilmesi dikkat çekti..

Ameliyat ile ilgili bilgiler veren Op. Dr. Mehmet Ali Karacaer “78 yaşındaki erkek hastamızda rektum kanseri mevcuttu. Çoğunlukla Eğitim Araştırma Hastanelerinde yapılıp devlet hastanelerinde yapılmayan rektum bölgesi ameliyatı, hastanemizde ilk kez gerçekleştirildi. Karın ön duvarından açılan 4-5 küçük (en büyüğü 1 cm) delikten birine yerleştirilen teleskop ile alınan görüntü monitöre yansıtıldı. Diğer deliklerden çalışma aletleri yerleştirmek suretiyle yapılan birçok iyi veya kötü huylu kalın barsak hastalığının tedavisine imkan veren bu teknik sayesinde, açık ameliyatla kıyaslandığında, hasta daha az ağrı duyar, daha çabuk iyileşir ve işine daha çabuk döner.” diye konuştu.

Dr. Karacaer Hastanemiz yönetimi sayesinde son teknolojik aletlerin kolaylıkla temin edilebilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken tecrübeli ve donanımlı cerrahi ekip sayesinde hastaların daha kısa sürede moral ve motivasyonla taburcu olduklarını da sözlerine ekledi.

3. basamak olan eğitim araştırma hastanelerinde yapılan operasyonların artık hastanemizde de uygulanabiliyor olmasını vurgulayan Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali, “Tam donanımlı ameliyathanemiz ve ekibimiz ile Rektum kanseri olan hastamızı operasyonunu başarı ile gerçekleştirdik. Onkoloji hastalarımızın şehir şehir gezerek hastane aramasına gerek kalmadı. Bu hastalarımızın operasyonlarını planlayarak hastanemizde gerçekleştirip onkoloji tedavilerini de hastanemizde sürdürebiliyoruz. Bu güzel başarılara imza atmamızı sağlayan gerek ameliyathane gerekse Cerrahi Servis ekibime teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 03/07/2018, Salı günü yayınlandı, 256 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com