“Çocuk istismarı yüzde 700 arttı”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, dün CHP İl Binasında katıldığı basın açıklamasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erkek, son dönemde gündemden  düşmeyen çocuk istismarı ve tecavüz davaları ile ilgili, “İstismar ve Tecavüz davalarında yüzde 700 artış yaşanmıştır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, dün parti il binasında saat 12.00’de basın açıklamasına katıldı. 24 Haziran seçim sonuçlarının değerlendirildiği basın açıklamasında konu çocuk tacizi ve tecavüz konularına geldi. Erkek, son dönemde çocuk tacizi ve tecavüz davalarında yüzde 700 artış yaşandığını belirtti.

“DERHAL CİDDİ TEDBİRLER ALINMALI”

Ülke gündeminden düşmeyen çocuk istismarı ile ilgili Muharrem Erkek, “Son dönemlerde küçük çocuklara yönelik taciz ve istismar olaylarıyla karşılaştık. Bundan çok büyük üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Son dönemlerde taciz ve istismar davalarında yüzde 700 oranında artış yaşanmıştır. Çocuklarımızı dahi koruyamamanın utancını yaşıyoruz. Derhal ciddi tedbirler alınmalıdır” dedi.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com