Aşkını görebilmek uğruna yollara düştü

Nevşehir’de düzenlenen Cappadox Müzik Festivali’nde  sokak müziği yaparken kendisini dinleyen Fransa’da okuyan Romanyalı İsabeau’ya aşık olan üniversite öğrencisi Adnan Korkutan, şehir şehir gezerek sokak müziği yaparak para biriktiriyor. Korkutan, sokak müzisyenliğinden kazandığı para ile Fransa’ya İsabeau’nun yanına gitmeyi amaçlıyor.

Aksaray Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği okuyan 25 yaşındaki Adnan Korkutan, Nevşehir’de düzenlenen Cappadox Müzik Festivali’nde müzik yaptığı sırada kendisini dinleyen Fransa’da üniversite okuyan Romanyalı İsabeau’ya aşık olmuş ve onun yanına gidebilmek için Türkiye’yi gezerek sokak müzisyenliğinden kazandığı para ile okulu açılmadan Fransa’ya İsabeau’nun yanına gitmeyi amaçlıyor. Yola İzmit’ten çıkan Korkutan, ilk olarak Bozcaada’ya gitmiş. Bozcaada’da polis tarafından müzik yapması istenmeyince 2-3 gün kaçak olarak müzik yapmış ve ardından Çanakkale’ye gelmiş.
Çanakkale Kordon’da arkadaşlarıyla müzik yapan Adnan Korkutan, kendisini dinleyenleri konu ile bilgilendirmek amaçlı pankart da hazırlamış. Korkutan’ın yazdığı pankartta; “Dünyayı sevgi kurtaracak. Mesafe uzak, 3600 kilometre. Yol meşakkatli (pasaport, vize, euro). Bu uğurda desteğinize ihtiyacım var. Malum bir Fransız’a aşık oldum, böbreği satmak istemiyorum” ifadeleri yer alıyor.

“PARA BİRİKTİRİP FRANSA’YA GİTMEY AMAÇLIYORUM”
İsabeau ile tanıştıklarında Google translate aracılığıyla iletişim kurduklarını belirten Adnan Korkutan; “Çünkü ikimizin de anlaşabileceği ortak bir dil yoktu. Ertesi gün gittiler biz de sonradan konuşmaya devam ettik. Türkiye’ye gelmek için fırsatı yok. Fransa’da çalışmaya başladı kendisi. Öğrenci ve okula gidiyor. Ben de mesafeleri ortadan kaldırmak için Fransa’ya gitmek istiyorum. Ancak şu an pasaportum ve vizem yok. Euro ve doların hali ortada. Bu şekilde şehir şehir gezip sokak müziği yaparak para biriktirip Fransa’ya gitmeyi amaçlıyorum.” dedi.

“OKUL AÇILANA KADAR FRANSA’YA GİTMEYİ ÜMİT EDİYORUM”
Yola İzmit’ten çıktıklarını belirten Adnan Korkutan; “Bozcaada’ya gittik. Bozcaada’da polis engeline takıldık. Sokak müziği yapmamıza izin verilmedi. İki üç gün kaçak müzik yaparak Çanakkale’ye geldik. Çanakkale’den sonraki durağımız Ayvalık. Bir iki günden sonra İzmir; İzmir’den sonra Muğla sonra Marmaris, Bodrum, Antalya derken Güneydoğu’ya kadar gitmeyi düşünüyorum. Okul açılana kadar Fransa’ya gitmeyi ümit ediyorum.” dedi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com