SEÇİMLERİN ANALİZİ!

Rahmetli Özal’ın literatüre geçmiş bir sözü vardı: “K.ç Üstü oturdular” diye. Yanlış anlaşılmasın. Sözümüz muhalefete filan değil. Bir yarış oldu. Halkın teveccühü Cumhur İttifakına oldu. Bizim sözümüz, “MHP Bitti. MHP diye bir parti kaldı mı? Devlet Bahçeli partiyi bitirdi” diyenleredir. Evet. K.ç üstü oturmuşlardır. Dış mihraklar. İçteki İrlandalılar. MHP düşmanı medya. Portakallar, Uzun dilliler! Karaşenerler! Beyaz mollaoğulları. PKK uzantıları. PKK Emirtaşları! Karayılanlar. Boz yılanlar. Siyah çiyanlar. THKCP. El Cinliler. Mela Cinliler. Kör Cinliler. Topal Cinliler. Velhasıl herkes MHP düşmanı kesildi. MHP’yi bu seçimlerde yok etmek için bin takla atıldı. Bilmedikleri şuydu. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türk Milleti’nin dediği olacaktı. Nitekim oldu. Hevesleri kursaklarında kaldı. Hep dedik ya. “Ölmez bu hareket, ölmez bu dava.” Çürük elmalar ayıklandı. Bu hareketin içinde eğreti duranlar, apar topar çekildiler. Bitirdik diye rüya gördüler. Yel, KAYA’dan ne alabilir ki? Merkez partisi olduk dediler. Amma ve lakin MHP’yi de hala ağızlarından düşürmüyorlar. Öz menem!.. Öz menem!..
Onlar kabuk… Öz menem!.. SİZ yelde savrulan kül… Yüreklerde köz menem!

ÜLKÜCÜLÜĞÜ YAŞAMAK

Bizler MHP de ülkücülüğü, Türk milliyetçiliğini yaşayamadık. Bu sebeple Bahçeli’ye kazan kaldırdık. Yeni bir parti kurduk. Allah yolunuzu açık etsin de yeni kurduğunuz partide, Ülkücülüğü yaşıyor musunuz? ABD’nin dayatmasına rağmen MHP tanımadı. Dolayısıyla Ak Parti de tanımadı. Ama sayın Tülbent Toplayıcısı KSH (Kürt siyasi hareketi)ni tanıyıp; “HDP bir Kürt siyasi hareketidir” dedi.
Eee. Ne dersiniz bu işe… Hadi yüzünüz güneşe dönmekten gözleriniz kamaşmış diyelim. Kör değilsiniz her halde! Hala İP’in içinde kalıp da ben Milliyetçiyim. Ben Ülkücüyüm diyebiliyorsanız, aşk olsun demekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Hep söyledik. Yine söylüyoruz. “Ülkücü Hareket engellenemez.” Rahmetli Başbuğ’un dediği gibi, “Ülkücü MHP’de olur.” Vesselam.

AZICIK GÜLMECE

Kleopatra bir gün Sezar’a bir çakmak hediye etmiş. Hediye Kleopatra’dan gelince Sezar için öyle değerliymiş ki; Sezar, çakmağı yanından hiç ayırmıyormuş. Sezar bir gün hamama gitmiş. Girerken çakmağı kıyafetlerinin arasına bırakmış. Sezar hamamdan çıkarken bakmış ki; çakmak kıyafetleri arasında değil. Telaşla çakmağı aramaya başlamış. Bu sırada karşıdan Brütüs’ün geldiğini görmüş. Sezar, Brütüs’ün yanına giderek sormuş: – Sende mi Brütüs?

Brütüs: – Ne? Sezar: – Çakmak Brütüs: “Hayır, bende değil. Hadi beraber arayalım Yüce Sezar!” demiş. Beraber çakmağı aramaya başlamışlar. Bu sırada Archimedes (Arşimet)’in çırıl çıplak ortalıkta koşuşturduğunu görmüşler. Archimedes: “Buldum! Buldum!” diye bağırıyormuş. Brütüs sormuş: – Neyi buldun? Archimedes:

– Çakmağı buldum!.. Sağlıcakla kalınız.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com