“Okumanız temennisiyle…”

Eceabat Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ahmet Yurttakal, tarihi makalelerine bir de “İhtiyat Zabiti Münim Mustafa’nin Harp Hatıraları” adlı bir kitap ekledi.

Aynı zamanda Eceabat Engelsiz Akademi’nin Proje Koordinatörü olan Ahmet Yuttakal, İhtiyat Zabiti Münim Mustafa’nin Harp Hatıraları kitabını piyasaya sürdü.

Yurttakal, yeni kitabını yakınlarına, sevenlerine ve kitapseverlere “Uzun suredir emek verdiğim (İhtiyat Zabiti Münim Mustafa’nin Harp Hatıraları) kitabım sonunda piyasaya çıktı. Biraz gecikti fakat çok şükür okuyucusuyla buluştu. Pazartesi gününden itibaren tüm kitapçılarda ve internette olacak. Okumanız temennisiyle…” ifadeleriyle duyurdu.

Bir süre önce de Yurttakal’ın “Ramazan Bayramı Şehidi 57. Alay Kumandanı Hüseyin Avni” adlı makalesi Atlas Tarih adlı dergisinde yayınlanmıştı. Tarih araştırmacısı Yurttakal, makalesiyle ilgili şu ifadelere yer vermişti: “Hüseyin Avni Bey’in son mektubu! Mezarı açıldığında neler yaşandı, üzerinde ne yazıyordu? Kanlı üniforma ne zaman müzeye verildi? Hüseyin Avni Bey saat kaçta şehit oldu? Torunu B. Hakan Arıburun’un desteğiyle, Hüseyin Avni Bey’in şehit olduğu günü yazdım. Okumanız temennisiyle…”

Eylem GözeldereBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com