Çan’da altyapı çalışmaları sürüyor

26 Haziran pazartesi günü yoğun sağanak yağış ve fırtına Çan ilçesini etkisi altına aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen bilgiye göre,  gök gürültülü ve metrekareye düşen su miktarının 30 kg olacağını söyledi. Sağanak yağışlar ve su baskını, yıldırım, dolu riski ve yağış anında kuvvetli rüzgâr konularında uyardı.

Çan Belediyesi’nin haberine göre; Müdahaleleri hazır halde bekleyen Çan Belediyesi ekipleri, herhangi bir sel veya taşkına dair ihbar gelmemesi üzerine rahat bir nefes aldı. Çanlı vatandaşlar ise bu denli yağışa rağmen herhangi bir taşkınla karşı karşıya kalmadıkları Çan’a sağlam altyapıyı kazandıran belediye başkanlarına teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

 “ÇAN’IN GELECEK 50 YILLIK ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZDÜK”

Çan ilçesinin genelinde hâkim olan yoğun yağışa rağmen ilçenin herhangi bir noktasında sel ve taşkın yaşanmazken Çan Belediye Başkanı  KUZU’nun 2013 yılında Çan’da başlatarak bitirdiği altyapı projesi meyvelerini verdi. “Çan’ın gelecek 50 yıllık altyapı sorununu çözdük” sloganıyla tamamlanan büyük altyapı projesinde 60 km’lik boru hatlarına ek olarak kanalizasyon ve yağmur suyu tahliye hatlarının bir birinden ayrılması, Çan ilçesini yoğun yağışlara bağlı sel ve taşkınlara karşı kale gibi koruyor şeklinde yorumlandı.

“ÇANIMIZDA SU BASKINLARI  TARİH OLDU”

Yoğun yağışa rağmen afet olmaması üzerine açıklama yapan Başkan KUZU; “Bugün ilçemizi etkisi altına alan yoğun sağanak yağışa rağmen çok şükür Çanımızda taşkın ve sel felaketi yaşanmadı. Sizlerin desteği ile 2013 yılında başlayıp Çanımıza kazandırdığımız Çan tarihimizin en büyük alt yapı projesini tamamlamanın ve Çanımızın sokaklarındaki taşkın, sel manzaralarını eskide bırakmanın mutluluğunu en çok da bugünlerde yaşıyoruz. Rabbim Çanımızı daha büyük afetlerden korusun inşallah.” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com