Turan, “Dört vekilimize de başarılar”

Ticaret Borsası İlkokulu ve Ömer Mart Ortaokulu temel atma töreni dün saat 16.00’da, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın ile Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Turan, okul temel atma töreninde “Yeni dönemde seçilen dört vekilimize başarılar diliyorum” vurgusunda bulundu.

Geçtiğimiz aylarda depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Ticaret Borsası İlkokulu ve Ömer Mart Ortaokulu’nun aynı yerinde temel atma töreni dün saat 16.00’da gerçekleşti. Düzenlenen törene, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Vali Orhan Tavlı, Ak Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, İl Kurum Müdürleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

“CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMI İLETİYORUM”

Vali Orhan Tavlı, “2018 Troia yılı ilan edildi. Tüm dünyada ilan bu yıl sayesinde Çanakkale Dünyada önde gelen destinasyonlardan biri haline geldi. Bu yıl Ağustos ayı içerisinde Troia Müzesi’nin açılışı gerçekleşecek. Başta 1915 Çanakkale Köprüsü ve yatırımlarla ilimizi Dünya çapında tanıtan Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı iletmek istiyorum” açıklamalarında bulundu.

“DÖRT VEKİLİMİZE DE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Temel atma töreninde Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bu yıl mazbatayı beklemeden, yemin törenini beklemeden tekrar göreve koyulduk. Her zaman söyledim yine söylüyorum bu millete olan borcumuzu ödeyemeyiz. Ben dört vekilimize de başarılar diliyorum. Polemik yapmak ve zaman kaybetme lüksümüz yok. Sayımlar devam etti. Bugün okul temeli atıyoruz, haftaya bir daha atacağız. Demokrasilerde seçim esastır. Halkın iradesi ne ise baş tacıdır” dedi.

 “AÇILIŞ YAPMAK BİZLERDE ALIŞKANLIK OLDU”

Ak Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Bugün heyecan verici bir açılışı gerçekleştiriyoruz. Ramazan ayı boyunca bizlerde bu alışkanlık haline geldi. Ben bu açılışın çocuklarımız için hayırlar getirmesini diliyorum” cümlelerini kurdu.

“PLANLANAN ÇALIŞMALARI YERİNE GETİRİYORUZ”

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, “Ben öncelikle milletvekilimiz için bu sonuçlardan ötürü tebrik etmek için alkış rica ediyorum. Az sonra temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Öğrenci kapasitesini genişletmek için bu adımı sizlerle birlikte atacağız. Çocuklarımıza Dünya standartlarının üzerinde eğitim almaları için planlanan çalışmaları yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Tunahan Ünsal – Ceren Güney

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com