Stadyumda mezuniyet coşkusu

Çanakkale Onsekiz Mart Stadyumu’nda, dün Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) mezuniyet töreni düzenlendi. Törene katılan binlerce mezun öğrenci, kep atmanın mutluluğunu yaşadı.

ÇOMÜ 2017-2018 mezunlarını verdi. Fakülteler ve Meslek Yüksek Okulları’ndan mezun bini aşkın öğrenci, Çanakkale Onsekiz Mart Stadyumu’nda düzenlenen tören ile kep atmanın mutluluğunu yaşadı. 10 bine yakın öğrenci ailesinin katıldığı mezuniyet programında Vali Yardımcısı Ali Candan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit ve ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer de katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, öğrenciler tören yürüyüşü gerçekleştirdi. Mezun öğrencilerin bitirdikleri bölümler ile ilgili hazırladıkları esprili pankartlar katılımcıların dikkatini çekti. Tören yürüyüşünün ardından Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu ekibi tarafından halk oyunu gösterisi yapıldı. Dereceye giren öğrencilere hediye verilmesinin ardından Sarpedon grubu konser performansı sergiledi. Tören, mezun öğrencilerin kep atması ile son buldu.

7 BİN ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Törende konuşma yapan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOMÜ’nün öğrencilerinin gelişmelerini takip eden, girişimci yenilikçi değerler üreten, temel değerlerine bağlı bireyler olmasını gözeten bir üniversite olduğunu belirterek bu yıl yaklaşık 7 bin öğrencinin mezun olduğunu dile getirdi. Acer konuşmasının devamında; “Kuruluşumuzdan bu yana 100 binden fazla mezun veren bir üniversite haline geldik. Sevgili gençler, sevgili mezunlar bu ülke için, insanlık için mezuniyet sonrasında da gayret göstermeye, özellikle de üreten olmaya devam edin.” dedi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com