Kermes Bahane Oynamak Şahane

4 sene önce Güncel Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ne kayıtlı danışanların kermesi dün Eski Devlet Hastanesi bahçesinde yapıldı. Kermesin ardından hareketli müziğin çalmasıyla TRSM doktorları, çalışanları ve danışanları hep birlikte eğlendi.

Eski Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen kermese, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, Devlet Hastanesi Başhekimi Ufuk Tali, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Tuğba Erpak, Personel Hizmetleri Başkanı Nurcan Yılmaz, TRSM hekimleri ve danışanlar katıldı.

Başhekim Dr. Ufuk Tali, gazetemize yaptığı açıklamada “Kermesi hastalarımızın sosyalleşmesi açısından destekliyoruz. Senede iki defa düzenliyoruz. 3 veya 4 olması için hastane idaresi olarak çalışıyoruz. Güzel bir organizasyon oldu.” dedi.

TRSM’nin Uzman Doktoru Alp Akça ise kermesi, kış ve yaz dönemi olmak üzere yılda 2 defa düzenlediklerini ifade etti. Akça, “Amacımız, Toplum Ruh Sağlığı atölyesinde el sanatları ile uğraşan hastalarımızın emeklerinin sergilenmesi ve yıl boyunca çalışmalarını halkımıza göstermek. Psikiyatri hastalarının da üretken olabileceğini ve diğer insanlardan bir farkları olmadığını, halkımıza göstermek amacındayız. Genelde Psikiyatri hastalarına bir önyargı vardır. Bu kermeslerle bu önyargı kırılıyor. Umarım daha güzel organizasyonlarda buluşuruz.” diye konuştu.

Düzenlenen kermeste, yıl boyunca danışanların atölyede yaptıkları eserler sergilenirken cüzi miktarlara satıldı. Kermes sonunda getirilen müzik grubunun çaldığı parçalarla çiftetelli ve roman havasında kurtlarını döken TRSM ekibi, halay çekerek eğlenmeye devam etti.

Eylem Gözeldere – Tunahan Ünsal


Bu haber 26/06/2018, Salı günü yayınlandı, 1197 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com