Bir Erdoğan kaldı herkes değişiyor

 

2002 yılından bu yana nede çok değişim yaşadık. Değişimin değişmeyen tek ismi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kaldı. Birileri tarafından “Aha bu seçimde kesin gitti” denildi. Sayın Erdoğan başta olmak üzere kimse gitmedi. Kimse değişmedi.

Bugün  CHP ve İYİ Parti Genel Başkanları birer basın toplantısı düzenleyerek seçim sonuçlarını değerlendirdiler. Her iki siyasi başkan da başarılı olduklarını vurguladı. Hele Sayın Kılıçdaroğlu, altını çizerek seçimlerde kendilerinin başarılı, oy kaybeden tarafından AK Parti olduğunu açıkladı. Yahu ben mi bu ülkede yaşamıyorum yoksa beynim mi yok. Seçimde kazanıyorsan başarılı, kaybettiyseniz başarısızsınızdır. Rakamları tahtaya yazdığımızda, amuda kalkıp okursak kazandıklarına inanacağız. Ne yani şimdi Sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını amuda kalkarak mı okuyup dinleyeceğiz.

Kalesi olarak bilinen Çanakkale’de bile CHP oy kaybetmiştir. Hiç kimse kendisini kandırmasın. Yalandan lafı gargaraya da getirmesinler. Birinci parti kim çıktı? Nereye gitti referandum sonuçları? İyi Parti kimden oy aldı? En güçlü bilinen illerde niçin oylar düştü? Sayın Kılıçdaroğlu, konuşmasında “Koltuk sevdasına tutunanın CHP’de yerinin olmadığını belirtti.” Aklıma o meşhur Atasözü geldi; “Balık Baştan mı kokuyor.”

Hatırlanacağı gibi Cumhuriyet Halk Partisi, 1999 seçimlerinde barajın altında kaldığında da o dönemin Genel Başkanı Deniz Baykal, “Oylarımızı artırdık. Biz başarısız değiliz” açıklamasını yapmıştı. Zaten Bu zihniyetteki Genel Başkanlar yüzünden asırlık parti CHP’den doğan siyasi partilerin sayısına bakmak gerekiyor. Şimdi CHP’de Genel Başkanın “AK Parti oy kaybetmiştir” açıklamasından sonra hangi İl-İlçe örgütü çıkıp “bizim oyumuz düştü” özeleştirisini yapar. CHP, siyasi konjonktür gereği seçimlerde oylarını alır, şanlı 1977 yılı seçimlerinde elde edilen başarıyı, her partili torunlarına anlatır durur.

Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi’nde seçim öncesi, seçim sürecinde olup bitenleri de isim isim, önümüzdeki yazılarda sizlerle paylaşacağım. Olayların perde arkalarını da anlatınca niçin başarılı olunup olunmadığına kararı sizler verirsiniz.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com