12 projeden 9’una 5 milyon destek

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) 2018 Yılı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Kolin Otel’de proje tanıtımı yapıldı. On iki projeden dokuzu yaklaşık beş milyon tutarında mail destek aldı.

Kolin Otel’de düzenlenen törenle, GMKA 2018 Yılı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin tanıtımı için tören düzenlendi. Törene vali yardımcıları, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin, GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve proje sahibi kurum yetkilileri katıldı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın yenilikçi model ve yöntemler kullanımıyla mesleki eğitim kalitesinin artırılması, iş dünyası ile meslek eğitimi veren kurumlar arasında iş birliğinin artırılması ve bölgenin öncelikli sektörlerinin ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacının karşılanması amaçlarıyla gerçekleştirdiği 12 projeden 9’u İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaklaşık olarak 5.000.000 TL tutarında mali destek almaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan gerçekleştirdiği “Meslek Liseleri Boyut Değiştiriyor” projesinin sunumunda, “Endüstriyel Tasarım Merkezi” oluşturularak öğrencilere zenginleştirilmiş eğitim ortamları sunmayı, 2450 öğrenci ve 245 öğretmenin bu yenilikçi yaklaşım ile tanışmasını ve gelecek yılların ihtiyacı olan teknolojik üretim tesislerinin nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasını sağlamayı hedeflemekte olduklarını ifade etti.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com