21 yıllık belediye personeli sonsuzluğa uğurlandı

Çanakkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde 1996’dan beri ağır vasıta şoförü olarak görev yapan Mehmet Aral vefat etti. Aral için Çanakkale Belediyesi önünde dün saat 12.15’te tören düzenlendi.

Belediye bünyesinde Fen İşleri Müdürlüğü’nde 1996 yılından beri ağır vasıta şoförü olarak çalışan Mehmet Aral geçirdiği bir hastalık neticesinde hayata gözlerini yumdu. Aral için Çanakkale Belediyesi’nde dün saat 12.15’te tören düzenlendi. Aral’ın naaşı Belediye Binası önüne getirildi. Düzenlenen cenaze törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediye çalışanları ve Aral’ın yakınları katıldı.

“ÇOK ÇALIŞKAN BİR PERSONELİMİZDİR”

Aral’ın 1996 yılından beri Çanakkale Belediyesi’nde şoför olarak hizmet verdi. Aral’ın annesi ve babasının yıldırım çarpması sonucu yaşama veda ettiği ve kardeşinin de şehit olduğu öğrenildi. Törende Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Daha önce burada birçok arkadaşımızı yolcu ettik. Aral 96 senesinden beri Belediyemizde çalışan ve çok çalışkan bir personeldi. Bizlere ve Çanakkale halkına hizmet etti. Üzerinde bir emeğimiz varsa bizde bu noktada ona hakkımızı helal ediyoruz. Bizim dinimizde en önemli şey helalliktir. Burada çalışan herkes bir ailedir ve her ne olursa olsun her çalışanımızın yanındayız, yanlarında olmaya devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

ŞEHİDİMİZİN AĞABEYİYDİ

Mehmet Aral, 1974 yılında Kumkale’de doğdu. Eylül 1996’da Çanakkale Belediyesinde ağır vasıta şoförü olarak işe başlayan, öncelikle Temizlik İşleri Müdürlüğünde ve 1999 yılından itibaren de Fen İşleri Müdürlüğünde görev yapan Aral, evli ve bir çocuk babasıydı.

Aral, seneler önce annesini yıldırım çarpması sonucu kaybederken, annesinin ölümünün ardından 3 ay sonra ise babasını kaybetti. Aynı sene 11 Haziran 1996 yılında ise kardeşi Zafer Aral, Kuzey Irak sınır ötesi operasyonunda şehit oldu. Şu anda bir kız kardeşi olan Aral, 2005’de trafik kazası nedeni ile vefat eden Eski Kumkale Belediye Başkanı Kemal Ürey’in yeğeniydi.

Tunahan Ünsal – Ceren GüneyBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com