Sandıkta İmzalar Karıştı Oyunu Kullanamadı #seçimgündemi

Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nde 1193 nolu sandıkta imza krizi yaşandı. İmza yerlerinin karıştığı iddia edilen sandıkta bazı vatandaşlar oylarını kullanamadı. Oyunu kullanamayan vatandaşların sayısının şu dakika itibariyle 5 olduğu belirtildi…

Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nde öğlen saatlerinde imza krizi yaşandı. 1193 nolu sandıkta oy kullanmak isteyen vatandaşlar, oy kullanımı için geldikleri sandıkta isimlerinin yanında başkaları tarafından atılan imza ile karşılaştılar. İmzayı kendilerinin atmadıklarını belirten vatandaşlar başkalarının kendileri adına imza atmaları sonucunda oy kullanamadılar. 1193 nolu sandık başkanı yaşanan sorun karşısında, dikkatsizlik sonucunda imza karışıklığı olmuş olabilir yorumlarında bulundu.

“Yıllardır Oy Kullandığım Yerde Oy Kullanamıyorum”

Sandık başında oyunu kullanamayan ve mağdur olan Nezahat Ertem yaşadığı mağduriyeti, “Benim yerime imza atmışlar. Ben oyumu kullandım, imzamı attırmadılar. Benim yerime kim imza atabilir, benim oyumu saymıyorlar. Ben oyumu şu anda kullanamıyorum. Ben yıllardır oyumu bu sandıkta kullanırım, benim mağduriyetimi duyurun” cümleleri ile anlattı.

Tunahan Ünsal – Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com