Kıdemli kentliler “Yaza Merhaba” dedi

Çanakkale Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nin kıdemli katılımcıları, bir yıllık emeklerini düzenlenen Yaza Merhaba Etkinliğinde paylaşma imkanı buldu.

Çanakkale Belediyesi’nin haberine göre; bir yılı daha geride bırakan Altın Yıllar Yaşam Merkezindeki ilk etkinlik, günü gerçekleşti. Dönem sonu etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın eşi Hale Gökhan başta olmak üzere çok sayıda davetli, Merkez katılımcıları ve aileleri ile Merkez yöneticileri ve eğitmenler katıldı. İlk olarak Resim sergisi eğitmeni Selahattin Demiroğlu, El Sanatları eğitmeni Filiz Özkök, Kırkyama eğitmenleri Dilek Zeynali, Selma Kurtel, Meltem Gürses, Taş Tasarımı eğitmeni Sabiha Salkım’ın katılımcıların yıl boyunca çalışmalarına rehberlik ettiği ürünler sergilenirken; ardından Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Halk Dansları Eğitmeni Safiye Öztürk yönetiminde bu yıl ilki düzenlenen Halk Oyunları gösterisi beğeniyle izlendi. Ayrıca, Merkez çalışmaları kapsamında Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu ile açılan okuma yazma kursunu başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Kıdemli kentlilerin eserlerinden oluşan sergi ve halk oyunları gösterisi, davetlilerden büyük beğeni topladı.

Sonrasında ise Şef Ömer Aydın önderliğinde merkez katılımcılarından oluşan Demli Sesler Korosu büyük alkış alan bir konser verdi.

Öte yandan, Altın Yıllar Yaşam Merkezinin bu yıl ilk kez gerçekleşen tiyatro çalışmaları kapsamında, 21 Haziran 2018 Perşembe günü ise Merkez katılımcılarının oynadığı “Damda Deli Var” ile “Mu Ni ” isimli tiyatro oyunları sahnelendi.

Semih Çelenk tarafından oyunlaştıran iki tiyatro oyunu da Merkez katılımcılarının ustaları aratmayan performansları ile büyük alkış aldı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com