Düğün sezonu açıldı

Yaz aylarının gelmesiyle yoğunlaşan düğünler esnafa katkı sağladı. Tekstil, kuaför, berber ve fotoğraf stüdyosu esnaflarının yüzünü güldürdü.

GELİNLİKTE VE DAMATLIKTA STANDARDIN DIŞINA ÇIKILDI

Öz Nur ve Ömür Özer moda evlerinden aldığımız bilgilere göre; gelinlikler bu sezon; elbise formunda balık model ve dantelli parçalar tercih edilirken fiyatlar 3 bin TL’den başlayıp 6 bin TL’ye kadar çıktı. Nişanlık ve kınalıklarda ise kiralık tercih edilirken fiyatlar 600TL’yi buldu. Zeybek giyimden aldığımız bilgilere göre ise; damatlıklar set halinde 1.000- 2.500 TL aralıklarında satılmaktadır. Klasik siyah ve lacivert renklerin dışına çıkılarak buz mavisi, bordo, bej rengi, ve beyaz renk kullanılırken,damatların büyük bir çoğunluğu düğünlerinde kravat yerine papyon tercih ediyor. Düğünün ikinci yıldızı abiyeleri AGM giyim anlattı. Gümüş ve mürdüm rengi ile uzun, simli ve göğüs dekolteli elbiseler favori oldu.

DOĞAL VE SALAŞ SAÇLAR

Düğünde gelini gösteren en önemli özelliklerden  birisi saçları, gelin saçlarında bu sezon daha sade, özenli, aksesuarlı ve şık saçlar tercih edilmekte. Sadece gelin saçı 400 TL iken, gelin+kına saçı yaklaşık 600 TL. Türbanlı gelinler için ise drape ön planda ve aksesuar kullanımı çoğunlukta. Damat traşı ise 70 TL standart fiyatıyla müşterisini buldu.

DIŞ ÇEKİM REVAÇTA

Bu sezon fotoğraf stüdyolarında; stüdyo çekimi değil de dış çekimler daha çok revaçta… Dış çekimde tercih edilen yerler ise Adalar, Güzelyalı, Dardanos, Çimenlik Kalesi, Özgürlük Parkı olarak belirlendi. Albüm fiyatları 1.250 TL’den başlayıp 1.850 TL’yi buldu.

Nermin Yıldız – Ceren Güney

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com