Çanakkale Seçimde Parçalı Bulutlu

Tüm yurtta seçim telaşı devam ederken bir yandan seçimlerin de gerçekleşeceği hafta sonu havanın nasıl olacağı merak konusu oldu. Hafta sonu yurdun kuzeyi başta olmak üzere yurdun büyük bölümünde yağışlar etkili olurken seçim günü Çanakkale’nin parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu olduğu, Marmara’nın güneydoğusu, Ege, Batı Akdeniz’in iç ve Batı Kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Ordu, Sakarya, Kocaeli, İstanbul çevreleri, Çanakkale ve Samsun’un doğu kesimlerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verdiği bilgilere göre; hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla batı kesimler ile Akdeniz’de kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Çanakkale’de ise hava sıcaklıkları hafta sonu 27 ile 25 arasında değişecek. Cumartesi günü yağışlı ve gök gürültülü olan hava pazar yani seçim gününde parçalı bulutlu olacak.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com