“AK Parti Çanakkale’de Üçüncü Olacak!”

Türkiye’nin geleceğinin oylanacağı 24 Haziran seçimlerine bir gün kala, gazeteniz Gündem’e değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti’nin Çanakkale birinci sıra milletvekili adayı Rıdvan Uz, partisinin Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olacağına inançlarının tam olduğunu kaydederken, Çanakkale’nin seçim sonuçları için de dikkat çeken bir iddiada bulundu.

İYİ Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Adayı Rıdvan Uz, 24 Haziran seçim çalışmalarını gazeteniz Gündem’e değerlendirdi.

Türkiye genelinde herkesin konuştuğu bir dip dalga olduğunu ve bunu sahada çalışan muhalefet adayları olarak en iyi görenlerin kendileri olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Milletvekili Adayı Rıdvan Uz, “Hakikaten, gerek köylerimizde ve ilçelerimizde, en çok sohbet ettiğimiz yerlerde insanların bütün dikkatleriyle ‘bu yeni parti ne diyor’ diye bizi takip ettiklerini ve konuşmanın sonunda köyün dışına kadar uğurladıklarına şahit oluyoruz. Siyasette çok da şahit olmadığımız bir durum bu… İnsanların da kafasında 16 yıllık bir süreç sonunda Cumhurbaşkanının ‘Ben tarımı ve ekonomiyi güçlendireceğim. Adaleti temin edeceğim’ gibi söylemleri olunca ’16 yılda yapılamayanlar bundan sonra nasıl yapılacak?’ düşüncesi oluyor.

Bundan dolayı da biz, net olarak Einstein sözünü söylüyoruz; ‘Problemin kaynağı olanlar çözümün üreticisi olamazlar.’ Bunu sahada daha iyi görüyoruz. Dip dalganın gerçekten geldiğini ve hangi boyutta olduğunu, sandıklar açıldığında göreceğiz. İkinci tura Sayın Meral Akşener’in kalacağına inanıyoruz. Partimizin de Millet İttifakıyla mecliste çoğunluğu sağlayacağını görebiliyoruz.”

“AK PARTİ 3. PARTİ OLACAK”

“AK Parti’nin ilk geldikleri dönemlerde iyi işler yaptığını ancak zamana da bağlı olarak Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi metal yorgunluğunun oluştuğu görülüyor. Hizmetten ziyade, kendi etraflarında bir duvar örüldüğünü kabullenmeyip tamamen halktan kopuk bir yapıya geçtikleri görüldüğü için daha çok bu kaymalar, AK Parti’den oluyor. İYİ Parti’ye doğru ciddi kopuşlar görüyoruz. AK Parti, Çanakkale’de üçüncü parti olacaktır. Dip dalga istenilen oranda olursa biz birinci parti olacağız. Altında kalırsa inanıyorum ki en kötü ihtimalle ikinci parti olacağız. Bu bir gerçek ve gerçekçi olmak zorundayız. Siyasete yeni bir soluk getiriyoruz. Sayısal istatistikler yalan söylemez.”

UZ, ÇANAKKALE İÇİN PROJELERİNİ DE ANLATTI

“Yerel yönetimlerden sorumluyum. Esnaf ve üreticiyi destekleme açısından tüm çalışmalarımız da bu yönde… Yerel seçimlerin daha önce olabileceğini öngörerek çalışmalarımızı yapıyorduk. Seçime 1,5 yıl kala İYİ Parti’nin kurulmasını gören iktidar, partimizden ve Meral Akşener’den korkarak Genel Seçimleri erkene aldı. Biz bundan sonra genel seçim için çalışmaya başladık.

Esnaf ve üreticinin borçlarını silip cebine para koyma zorunluluğumuz var. Üretici, çiftçi artık ülkede yüzde 7’ye düşmüş, bu yüzde 7 ise yüzde 93’e bakmakla yükümlü… Maalesef yüzde 7’lik dilim kendine bakamıyor. Çünkü mazot yüksek, ilaç fiyatları yüksek, girdiler yüksek. Bir çarpık düzen var. Çanakkale’de de geçen sene 8,5 lira bu sene 3 liraydı. Herkes dalında bırakmış. Dolayısıyla baktığımızda desteklenmesi gereken kesim bu… Çanakkale’nin üniversitenin, betonarmeden ziyade bilim yuvası olması adına ne gerekiyorsa yapacağız. En azından 60 bin öğrenciye bakabilecek yapıdayız. AVM’lerle ve şehir esnafı üzerine çok ciddi çalışıyoruz. AVM’de dolarla 40 bin Euro ile ödemeler yapılırken esnafımız, 2-3 bin liralık kiralarını ödeyemez durumdalar. Şehirlerde yapısal reformlara bakacağız. Kapatılan fabrikaların yeniden açılması gerektiğini düşünüyoruz. Şeker fabrikalarının yeniden devlete kazandıracağız. Yüzde 66 genç işsizlik oranı var Türkiye’de… Bunların haricinde de Çanakkale’de ne üretiliyorsa birbirini destekleyen meyve suyu fabrikaları gibi tekrar bu noktaya dönüş ile Çanakkale’de işsizlik oranını aşağılara çekmek amacındayız. Bunu da başaracağız!”

Eylem GözeldereBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com